مجله دانستنی‌ها
و اخبار آنتالیا

مکان‌های دیدنی آنتالیا

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 10 دقیقه
مراکز تفریحی جذاب آنتالیا
زمان مطالعه: 10 دقیقه
پربازدیدترین
شاخص
معرفی شهر آنتالیا
معرفی شهر آنتالیا دریچه‌ای به تاریخ و فرهنگ می‌گشاید و اطلاعات مفید درباره جذابیت‌های سفر و اقامت در...
آنتالیا هر روز در گذر زمان زیباتر شده است و نظر بسیاری از توریست‌های داخلی و خارجی را به خود جلب کرده است. شما در آنتالیا می‌توانید با هر وسیله و امکانی که دارید از پای پیاده تا تراموا، اتوبوس و قایق، ساعت‌های خوشی را در شهر بگذرانید.

بایید با هم به یک سفر شهری در آنتالیا برویم و جاذبه‌های گردشگری آن را از نظر بگذرانیم.

درست در ورودی شهر، وقتی از شیب کپز (Kepez) پایین می‌آیید، مجسمۀ آتاتورک، رهبر بزرگ ترکیه را، با ارتفاع 23 و عرض 14 متر به رنگ زرد طلایی و با جملۀ معروف او «بدون شک آنتالیا زیباترین شهر جهان است» خواهید دید.

با کمی گشت‌وگذار در شهر آنتالیا متوجه می‌شوید که این جمله از آن زمان تا به امروز و تا همیشه یک جملۀ درست است. آنتالیا هر روز در گذر زمان زیباتر شده است و نظر بسیاری از توریست‌های داخلی و خارجی را به خود جلب کرده است. شما در آنتالیا می‌توانید با هر وسیله و امکانی که دارید از پای پیاده تا تراموا، اتوبوس و قایق، ساعت‌های خوشی را در شهر بگذرانید.

با توجه به اینکه دوست دارید چطور زمان خود را بگذرانید، گزینه‌های متفاوتی پیش‌روی شماست. اگر به طبیعت بکر علاقه دارید، می‌توانید به سمت کِمر، ماناوگات و بِلِک بروید که مناطقی خارج از شهر هستند. اگر قصد خرید دارید، می‌توانید از مراکز خرید تراسیتی، مارک‌آنتالیا و… دیدن کنید و یا اگر دوست دارید نگاهی به بافت قدیمی شهر بیندازید، می‌توانید در کاله‌ایچی قدم بزنید.

مرکز خرید مارک آنتالیا

در شهر آنتالیا چه مناطق دیدنی وجود دارد؟

شما برای لذت بردن از زیبایی‌های آنتالیا، گزینه‌های زیادی دارید. ما در اینجا به معرفی چند مورد از مناطق دیدنی آنتالیا می‌پردازیم تا با مروری بر آن‌ها انتخاب و رفتن به این مکان‌ها برای شما راحت‌تر شود.

1.کاله‌ایچی Kaleiçi

بیایید از کاله‌ایچی شروع کنیم. اگر در تابستان به آنتالیا سفر می‌کنید، بهتر است ساعت‌هایی حوالی بعدازظهر را برای قدم‌زدن در کوچه‌پس‌کوچه‌های زیبای کاله‌ایچی انتخاب کنید تا در گرمای هوا از راه رفتن در سربالایی‌ها خسته نشوید.

در کاله‌ایچی آثار و بقایای شهر قدیمی و تاریخی آنتالیا را با خانه‌های قدیمی و زیبایی که بیشترشان به کافه و رستوران و بار تبدیل شده‌اند، خواهید دید و تا پاسی از شب می‌توانید زندگی شبانۀ آنتالیا را لمس کنید و از لحظات خود لذت ببرید، برای آشنایی بیشتر با این منطقه به صفحه کاله‌ایچی آنتالیا مراجعه کنید.

بعد از گذشتن از کاله‌ایچی و میدان جمهوریت، شما می‌توانید با آسانسور به پارکی برسید که روبه‌روی ساحل قرار دارد. البته این مسیر را بدون استفاده از آسانسور و از جادۀ پیچ‌وخم‌دار سنگی که به دریا می‌رسد و منظرۀ زیبایی دارد هم می‌توانید طی کنید، اما استفاده از این آسانسور امکان بهره بردن از منظرۀ پانارومای زیبای آنتالیا و ساحل کنیالتی را برای شما فراهم می‌کند.

2.ساحل کنیالتی Konyaaltı plajları

در ساحل کنیالتی شما می‌توانید از آفتاب درخشان و آب بسیار تمیز دریا لذت ببرید. این ساحل نسبت به ساحل لارا در خط ساحلی بسیار عمیق‌تر است، اما به دلیل تمیزی فوق‌العادۀ آب و سنگریزه‌ای بودن ساحل، بسیاری آن را بر ساحل لارا ترجیح می‌دهند. در اطراف ساحل کنیالتی انواع رستوران‌ها، کافه‌ها، خوراکی‎‌ها، نوشیدنی‌ها و موسیقی زنده لذت حضور در این ساحل را برای شما چندین برابر می‌کنند. در ساحل کنیالتی فضای روبازی برای اجرای تئاتر در نظر گرفته است که در آن کنسرت‌ها و برنامه‌های مختلف نیز برگزار می‌شود.

ساحل کنیالتی تنها ترین تفریح آبی استان آنتالیا نمی باشد، یکی دیگر از تفریحات آبی و دریایی این شهر آکواریوم فوق العاده آن می باشد، برای آشنایی بیشتر با یکی از بهترین آکواریوم های جهان به صفحه آکواریوم آنتالیا مراجعه کنید.

ساحل زیبای سنگریزه‌ای کنیالتی

3.موزۀ باستان‌شناسی آنتالیا Antalya Arkeoloji Müzesi

اگر به تاریخ و فرهنگ علاقه دارید، می‌توانید در نزدیکی کنیالتی از موزۀ باستان‌شناسی آنتالیا دیدن کنید. در این موزه در سفری به عمق تاریخ، اطلاعات خوبی دربارۀ گذشتۀ آنتالیا به دست خواهید آورد.

این موزه که تأسیس آن به سال 1922 بر می‌گردد، در سال 1972 به محل فعلی خود منتقل شد. در موزۀ باستان‌شناسی، گوشه‌هایی از تاریخ آنتالیا و آثار و نشانه‌های فرهنگ باستانی آن، از زمانی که نامش پامفیلیا بوده است، برای عموم به نمایش گذاشته است.

شما می‌توانید نتیجۀ کاوش‌های مداوم باستان‌شناسی که هر ساله توسط دانشمندان به‌روز می‌شود را در موزۀ باستان‌شناسی آنتالیا مشاهده کنید، توجه داشته باشید که این موزه جز یکی از هفت موزه های برتر آنتالیا می باشد و شما 6 موزه دیگر برای بازدید را دارید، برای معرفی هر یک از این 6 موزه باقی مانده به صفحه موزه های آنتالیا مراجعه کنید.

موزه باستان‌شناسی آنتالیا برای علافه‌مندان به تاریخ و فرهنگ

4.پارک کارالی‌اوغلو  Karaalioğlu parkı

پارک کارالی‌اوغلو، پارکی مدرن و سرشار از زیبایی است. زمانی‌که از کاله‌ایچی به سمت دریا می‌روید، به پارک کارالی اوغلو می‌رسید که وسعت زیادی دارد و یکی از قدیمی‌ترین پارک‌های آنتالیا محسوب می‌شود.

با اینکه  امروزه پارک‌های ساحلی بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند، اما این پارک با منظرۀ زیبایی که از دریا دارد هنوز مکان پرطرفداری است. درختان صدساله و منظرۀ دریا از دو میدان این پارک، زیبایی دوچندانی به آن بخشیده‌اند.

شما در این پارک می‌توانید از کافه‌ها، بارها و رستوران‌های متنوع داخل پارک که بعضی از آن‌ها رو به دریا قرار گرفته‌اند استفاده کنید و ساعت‌های خوشی را در آن‌ها بگذرانید.

پارک کارالی اوغلو، پارکی قدیمی با ساختاری مدرن

5.پارک آتاتورک Ataturk ParkI

پارک آتاتورک یکی از زیباترین پارک‌های آنتالیا در مسیر کنیالتی است که در سال 1980 ساخته شده است. شما می‌توانید ساعت‌ها در این پارک قدم بزنید و از محیط سرسبز و سایۀ درختان تنومند آن لذت ببرید. تعداد زیادی کافه با انواع خوراکی و نوشیدنی در این پارک وجود دارد که می‌توانید لحظات خوشی را در آن‌ها بگذرانید. از فراز این پارک، منظرۀ باشکوه شهر آنتالیا قابل دیدن است. این پارک معمولاً بسیار شلوغ و کافه‌های آن مملو از توریست‌های داخلی و خارجی است که برای گشت‌وگذار در شهر آمده‌اند.

نوشیدن قهوه در سرتاسر شهر آنتالیا از بهترین لذت های ممکن را به شما طرفداران چای و قهوه به ارمغان می آورد، در صفحه بهترین کافه های آنتالیا به خوبی به معرفی  و بررسی تک تک کافه های مشهور این استان پرداخته ایم.

پارک آتاتورک آنتالیا در مسیر کنیالتی، با فضایی سرسبز و مناظر زیبا

6.آبشار دودن Düden Şelalesi

اگر کمی از مرکز شهر دور شوید و به سمت لارا بروید، به آبشار دودن با ارتفاع 22 متر خواهید رسید. این آبشار در منطقۀ لارا یکی از زیباترین جاذبه‎‌های طبیعی آنتالیا در داخل شهر است.

در اطراف این آبشار منطقه‌ای تفریحی و شهری باستانی با گورستانی متعلق به تمدن باستان و مقبره‌های صخره‌ای قرار دارند. در فضای سبز اطراف آبشار دودن، شما می‌توانید بنشینید و از منظرۀ دریا لذت ببرید و یا به دوچرخه‌سواری و بازی بپردازید.

آنتالیا بهترین استان برای طرفداران فرهنگ و تاریخ قدیمی این کشور می باشد، بسیاری از مناطق این استان قدمتی هزارساله دارند و بازدید از آنها بهترین تفریح برای طرفداران این حوزه به حساب می آید، برای اطلاعات بیشتر در این باره به صفحه شهرهای باستانی آنتالیا مراجعه کنید.

آبشار دودن با ارتفاع 22 متر در نزدیکی لارا قرار دارد

7.ساحل لارا Lara plajı

شنا در دریای ساحل زیبای لارا و لذت بردن از منظرۀ غروب خورشید، از جذابیت‌های فوق‌العادۀ پارک ساحلی لارا است. با اجارۀ چتر، صندلی‌های آفتابگیر و استراحتگاه‌های چوبی بزرگ با بالشتک‌های نرم، می‌توانید استراحت لذت‌بخشی در فضای زیبا و دل‌انگیز ساحل لارا داشته باشید.

این ساحل بخش‌های عمومی دارد که بدون پرداخت پول هم می‌توانید ساعات خوشی را در آن بگذرانید.

در ساحل لارا یک نمایشگاه مجسمه‌های شنی برای بازدید عموم وجود دارد. این ساحل نسبتاً ساکت و آرام و دارای شن و ماسه‌های بسیار ریز است و دریا در این منطقه به‌‌آرامی عمیق می‌شود.

ساحل زیبای لارا ساکت و آرام

8.ام میگروس M MIGROS

اگر خرید کردن را دوست دارید، مراکز خرید خوبی در شهر آنتالیا برای شما وجود دارد. یکی از این مراکز خرید که در سمت غرب شهرآنتالیا قرار دارد، ام میگروس است. مرکز خرید بسیار بزرگی که در سال 2001 با هدف توانمندسازی بیشتر آنتالیا و قرارگرفتن برندهای معروف دنیا در آن راه‌اندازی شد.

مرکز خرید ام میگروس شامل پارکینگی با ظرفیت 1300 ماشین، سه ورودی مجزا، مجموعۀ سینمای هشت‌پرده‌ای، شهربازی مجهز و رستوران‌های فست‌فود است. در فست‌فودهای ام میگروس شما می‌توانید دریای مدیترانه را در هنگام غذاخوردن تماشا کنید. نورپردازی این مرکز در شب نیز بسیار زیبا است.

خرید کردن بدون اینکه بهترین برند های لباس ترکیه را بشناسید عجیب به نظر نمیرسه ؟ تو صفحه ای که لینکشو گذاشتیم تمامی برند های معروف لباس در کشور ترکیه رو مورد بررسی قرار داده ایم و بهترینشو برای شما گلچین کرده ایم.

9.مرکز خرید تراسیتی TerraCity

تراسیتی یکی از معروف‌ترین مراکز خرید آنتالیا است که در سال 1390 در کنار شهرداری موراتپاشا افتتاح شد. امروزه 5000 نفر در این مرکز خرید بزرگ مشغول به کار هستند. شما می‌توانید انواع برندها و محصولات مختلف مورد نیاز خود را در تراسیتی پیدا کنید، ساعت‌های خوشی را در کافه‌ها و رستوران‌های آن بگذرانید و از خرید کردن لذت ببرید.

10.موزۀ اسباب بازی  Oyuncak Müzesi

در نظر اول، موزۀ اسباب‌بازی آنتالیا باید مورد توجه کودکان باشد، اما این‌طور نیست. موزۀ اسباب‌بازی آنتالیا توجه همه سنین، از 7 سال تا 70 سال را به خود جلب می‌کند. این موزه که شهرداری متروپولیتن آنتالیا آن را در سال 2011 افتتاح کرد، شامل 3000 اسباب‌بازی از کاراکترهای معروف کارتونی از جمله میکی ماوس، سفیدبرفی، اسمورف‌ها و… است.

در این موزه پدران و مادران به همراه کودکانشان می‌توانند ساعت‌های خوشی را در کنار هم سپری کنند. با موسیقی‌‌هایی که در این موزه پخش می‌شود، بزرگ‌ترها هم به دنیای کودکی سفر می‌کنند. اگر در سفر به آنتالیا کودکان همراه شما هستند تماشای این موزه را از دست ندهید.

موزه اسباب‌بازی آنتالیا مناسب برای همه سنین

چطور در آنتالیا لحظاتی به‌یادماندنی داشته باشیم؟

آنچه گفتیم، فقط گوشه‌هایی از زیبایی‌های شهر آنتالیاست که می‌توانید با قدم زدن و گشت‌وگذار در شهر از آن‌ها بهره‌مند شوید. اما در آنتالیا مکان‌های دیدنی طبیعی و تاریخی بسیاری هم وجود دارند که با خارج‌شدن از شهر به آن‌ها می‌رسید و از سواحل زیبا، جنگل‌های انبوه و کوهستان‌های باشکوه لذت خواهید برد.

همچنین می‌توانید به محل‌های مناسب کمپ در آنتالیا بروید و یا مسیرهای پیاده‌روی را امتحان کنید. در مکان‌های تاریخی آن شکوه تمدن‌های باستان و آثار به‌جای مانده از روزگاری که در قدیم به این شهر گذشته است را تماشا کنید.

با سفر به آنتالیا دنیایی از طبیعت و تاریخ پیش‌روی شماست که از تماشای آن سیر نمی‌شوید.

4/5

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب
شاخص
معرفی شهر آنتالیا
معرفی شهر آنتالیا دریچه‌ای به تاریخ و فرهنگ می‌گشاید و اطلاعات...
آب‌وهوای آنتالیا
آب‌وهوای آنتالیا
آب‌وهوای آنتالیا با داشتن انعطاف‌پذیری و اعتدال بسیار زیاد، شگفت‌انگیزترین...
همه چیز راجع به فرودگاه های آنتالیا
همه چیز راجع به فرودگاه های آنتالیا
برای دانستن همه چیز راجع به فرودگاه های آنتالیا، چمدان برمی‌داریم...
حمل‌ونقل عمومی آنتالیا
حمل‌ونقل عمومی آنتالیا
حمل‌ونقل عمومی آنتالیا یکی از کارآمدترین سیستم‌های خدمات شهری...
آخرین اخبار
جشنواره تعاونی های زنان آنتالیا
شهرداری کپز آنتالیا، خود را برای دومین جشنواره تعاونی‌های بانوان آماده می‌شود
بازگشایی «کتابخانه جنگلی» در منطقه کپز آنتالیا
بازگشایی «کتابخانه جنگلی» در منطقه کپز آنتالیا
تیم پاکسازی زیر آب در موراتپاشا تاسیس شده است
آغاز فعالیت تیم پاکسازی زیر آب در منطقه مورات‌پاشا آنتالیا
آذربایجان و ملودی های ترکی در آنتالیا
آهنگ آذربایجان و ترکیه در آنتالیا طنین‌انداز می‌شود