مجله دانستنی‌ها
و اخبار آنتالیا

منطقۀ کاش، از دیدنی‌های آنتالیا

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 18 دقیقه
شهر کاش در آنتالیا
زمان مطالعه: 18 دقیقه
پربازدیدترین
IMG_20220803_133302_724
شناسایی پنج بیمار مبتلا به آبله میمون در ترکیه
وزیر بهداشت ترکیه از ابتلای 5 نفر به آبله میمون در ترکیه خبر داد.
کاش، یکی از محبوب‌ترین دیدنی‌های تورکیه است. در منطقۀ مدیترانه، این منطقه با ساحل شنی 70 کیلومتری و امکانات تفریحی و آثار تاریخی، طبیعت بکر و هوای مدیترانه‌ای فوق‌العاده، گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را به سمت خود می‌کشاند.

کاش، یکی از محبوب‌ترین دیدنی‌های تورکیه در منطقۀ مدیترانه، در مرز غربی آنتالیا در 189 کیلومتری مرکز شهر آنتالیا قرار دارد. کاش به وسیلۀ رود اشن (Eşen) و رود دمره (Demre) از منطقۀ موغلا جدا می‌شود و از شمال به منطقۀ المالی می‌رسد. این منطقه با ساحل شنی 70 کیلومتری و امکانات تفریحی و آثار تاریخی، طبیعت بکر و هوای مدیترانه‌ای فوق‌العاده‌، گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را به سمت خود می‌کشاند.

منطقه کاش در لیست برترین شهر های تاریخی کشور آنتالیا و علل خصوص استان آنتالیا به شمار می رود، اگر اهل گشت و گذار در مناطق باستانی و فرهنگی این کشور هستید به شما پیشنهاد میکنیم که از صفحه شهرهای باستانی آنتالیا دیدن کنید.

جذابیت‌های دیدنی کاش

شهرهای باستانی آنتیفلوس، زانتوس، فلوس، آپرالی، شهر باستانی ایسیندا و شهر غرق‌شده در این منطقه از جذابیت‌های تاریخی آن هستند. درۀ قبرس، مقبره‌های صخره‌ای لیسیان، بندر کش، ساحل کاپوتاش و راه باستانی لیکیا از جذابیت‌های این منطقه از استان آنتالیا است. کاش همیشه موردتوجه گردشگرانی بوده است که به ورزش‌هایی مانند پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، رفتینگ و پاراگلایدر علاقه دارند.

در این نوشته می‌خواهیم از زیبایی‌های کاش و مکان‌های دیدنی آن بگوییم.

مرکز شهر کاش

مرکز کاش در اطراف بندر منطقه شکل گرفته است. مرکز شهر با خیابان‌های سنگی احاطه‌شده با خانه‌های چوبی تزئین‌شده با گل‌های رنگارنگ بوگنویل یکی از زیباترین دیدنی‌های آنتالیا محسوب می‌شود.

نماد منطقۀ کاش به نام بازار طولانی (Uzun Çarşı) در این منطقه قرار دارد که بافت تاریخی آن بسیار زیباست. در مرکز کاش می‌توانید با گذراندن زمان در میخانه‌ها، کافه‌ها، رستوران‌ها، فروشگاه‌های بوتیک، مکان‌های اقامتی، فروشگاه‌های سوغاتی و تماشای عمارت‌های قدیمی و پنجره‌های خلیجی خاطرات زیبایی را از سفر به آنتالیا بسازید.

منطقه کاش یکی از برترین محله های ممکن برای نوشیدن چای و قهوه است، برای آشنایی با بهترین مکان های نوشیدن قهوه در شهر آنتالیا مقاله بهترین کافه های آنتالیا رو از دست ندهید.

کاش

شهر باستانی آنتیفلوس Antiphellos Antik Kenti

اینجا کجاست؟ مشخص است که اولین تاریخ استقرار شهر باستانی آنتیفلوس، یکی از شهرهای بندری مهم تمدن لیکیا، به قرن ششم قبل از میلاد بازمی‌گردد.

آنتیفلوس که بندر شهر فلوس در شمال بود، بعدها رشد کرد، جدا شد و خود به شهر تبدیل شد. از این رو، این شهر نام آنتی‌فلوس را به خود گرفت که به معنای «مکان روبه‌روی زمین سنگی» و«مقابل فلوس» است.

شهر باستانی آنتی‌فلوس، یکی از شهرهای عضو اتحادیۀ لیکیا، با زوال شهر اصلی فلوس، با گذشت زمان سریع‌تر توسعه یافت و در طول امپراتوری روم به یک شهر بندری مهم تبدیل شد. بقایای آنتی‌فلوس که هم با سکه‌های خود و هم با سکه‌های صادرشده از طرف اتحادیه به‌عنوان یک شهر تجاری شناخته می‌شود، در مرکز کاش به‌صورت پراکنده دیده می‌شود.

مهم‌ترین قسمت شهر باستانی، تئاتر آنتیک آنتیفلوس است که تنها محوطۀ اجرای تئاتر ساخته‌شدۀ رو به دریا در آناتولی است. در ساخت تئاتر باستانی از سنگ آهک‌های تراش‌خوردۀ محلی منطقه استفاده شده که نشان‌دهندۀ معماری در دوره هلنیستی است.

تئاتر باستانی که در سال 2008 بازسازی و به منطقۀ گردشگری تبدیل شد، تقریباً 3 هزار نفر ظرفیت دارد. تئاتر امروز مکانی عالی برای تماشای غروب خورشید است. در نزدیکی تئاتر باستانی، یک مقبرۀ باستانی با حکاکی‌های زیبا روی سنگ و دو مقبره صخره‌ای باستانی روی تپۀ صخره‌ای (غول خفته) در پشت منطقۀ کاش وجود دارد.

برخی از این مقبره‌های صخره‌ای که مربوط به دورۀ اولیه آنتی‌فلوس هستند، در خیابانی پشت میدان کاش و مقابل گارد ساحلی قرار دارند. علاوه‌بر این‌ها، مشخص است که آنتی‌فلوس آب‌انبارهای زیادی از دورۀ هلنیستی و رومی داشته است که از آن‌ها فقط دو آب‌انبار هنوز پابرجا هستند. یکی از آب‌انبارها در بندر کاش، در کنار نوار اکو قرار دارد و به روی بازدیدکنندگان به‌صورت رایگان باز است.

علاوه‌بر این، روی تپه‌ای که به‌عنوان آکروپلیس شهر شناخته می‌شود، رو به جزیرۀ میس، خرابه‌های دیواری منظم وجود دارد. شهر باستانی آنتی‌فلوس با جایگاه بسیار مهم در بین مکان‌های تاریخی کاش یکی از دیدنی‌های مهم کاش است که توریست‌های بسیاری را به سمت خود می‌کشاند.

مقبرۀ پادشاه Kral Mezarı

یکی از سازه‌های نمادین کاش، مقبرۀ پادشاه است که اساساً بخشی از شهر باستانی آنتی‌فلوس است. مقبرۀ پادشاه یکی از مهم‌ترین نقاط شهر و یکی از زیباترین نمونه‌های تابوت‌هایی است که برای مخفی کردن مردگان ثروتمندان، نجیب‌زاده‌ها یا افراد پادشاه و خانواده در زمان‌های قدیم طراحی شده است.

به‌طور قطع مشخص نیست که این مقبره متعلق به یک پادشاه است، با این حال به دلیل وجود سر شیر بر روی آن، این نام را به آن داده‌اند. بر روی مقبرۀ شاه که در بازار طویل قرار دارد، کتیبه‌ای به زبان لیکیایی به ارتفاع 1/5 متر وجود دارد. از آنجایی که کتیبۀ لیکیایی هشت خطی قابل خواندن نیست، مشخص نیست تابوت به چه کسی تعلق دارد.

بر روی دو قسمت تابوتخانه نقش‌برجسته‌های توصیفی با چهار صفحه وجود دارد. معلوم است که دو بخش دیگر حاوی اطلاعاتی در مورد حق دفن است. این مقبره که قدمت آن به قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد، از یک بلوک و سه بخش تشکیل شده است؛ پوشش سنگی نوک‌تیز که از صخره‌ای در بالای تابوت‌ها ساخته شده است و دو سر شیر روی پنجه‌هایشان در دو طرف کلاهک ایستاده‌اند.

جالب‌ترین دیدنی مقبره، قایقی است که در آن به‌صورت عمودی ایستاده است. اعتقاد بر این است که وقتی پادشاه زنده شد، سوار این قایق می‌شود و می‌رود. دانستن این افسانه تماشای این آرامگاه را بسیار جالب می‌کند.

مقبره پادشاه در کاش

غار آبی Mavi Mağara

یکی از شگفتی‌های طبیعی کاش، غار آبی است که در کنار دریا، در نزدیکی ساحل کاپوتاش، در 18 کیلومتری کاش و 6 کیلومتری کالکان قرار دارد. این غار در سال 1972کشف شد و اکنون کانون توجه هزاران گردشگر داخلی و خارجی است.

نور خورشید با انعکاس از بستر دریا وارد غار می‌شود که گمان می‌رود زمانی فوک‌ها در آن زندگی می‌کرده‌اند و رنگ آبی روشن فسفری ایجاد می‌کند؛ به همین دلیل این غار را «غار آبی» می‌نامند. طول غار 50 متر، عرض آن حدود 40 متر و ارتفاع آن حدود 15 متر است.

این غار نسبتاً وسیع اتاقک‌ها و کانال‌های مختلفی دارد و به دو گالری داخلی و خارجی تقسیم می‌شود. غار آبی با ساختارهای مرجانی نرم و تنوع زیستی از جمله انواع میگو توجه‌ها را به خود جلب می‌کند.

در غار آبی، غواصی در زیر آب به دلیل عمق و ساختار خاص آن در هر سطح امکان‌پذیر است. بنابراین در غار آبی می‌توانید در آب شیرجه بزنید و دنیای غنی زیر آب را کشف کنید. علاوه‌بر این، تورهای ویژۀ قایق به غار آبی هر تابستان برگزار می‌شود.

تفریحات آبی در کشور ترکیه و علل خصوص استان آنتالیا از مهم ترین دلایل گردشگری بودن این منطقه است، برای مثال بازدید از آکواریوم آنتالیا به قدری جذاب و دیدنی است که حتی گردشگران اروپایی نیز به خاطر آن به کشور ترکیه سفر می کنند.

غار آبی کاش

کاله‌کوی Kaleköy

کاله‌کوی دهکدۀ کوچکی است که بر روی شهر باستانی سیمنا ساخته شده است و قدمت آن به قرن چهارم می‌رسد. حمل‌ونقل به کاله‌کوی که در یک شبه‌جزیره ساخته شده است، از طریق دریا انجام می‌شود. البته کسانی که تمایل دارند می‌توانند از طریق اتوبان به روستا برسند.

این روستا که فضایی جذاب دارد، یکی از ایستگاه‌های قایق‌های توریستی است که از مرکز کاش یا اوچاغیز حرکت می‌کنند. سال‌هاست در کاله‌کوی 60 تا 70 خانوار در کنار ویرانه‌های باستانی زندگی می‌کنند.

ساخت‌وساز در روستا تحت کنترل است و این منطقه به دلیل سازه‌های باستانی به‌عنوان منطقۀ حفاظت‌شده درجۀ یک اعلام شده است. برخی از خانه‌های روستا از مصالح ساختمانی قدیمی ساخته شده‌اند، حتی پله‌های سنگی روستا متعلق به قرن‌ها پیش است. از ساختار پله‌ها هم می‌توان فهمید که این سازه‌ها چقدر قدمت دارند. کاله‌کوی پانسیون و رستوران‌های بسیاری دارد و از نظر پتانسیل گردشگری مکانی بسیار ارزشمند است.

این روستا کاملاً به روی ترافیک و رفت‌وآمد ماشین‌ها بسته است و تقریباً در هر قسمت آن می‌توان پیاده‌روی کرد و از خانه‌های زیبای روستا بازدید کرد. زنان روستا در جلوی این خانه‌ها دستفروشی می‌کنند و می‌توانید از آن‌ها محصولات خانگی و صنایع دستی بخرید.

پس از 10 دقیقه بالا رفتن از پله‌های سنگی به قلعۀ سیمنا می‌رسید. در تابستان بالارفتن از این تپه کمی سخت است، اما در بالای آن با منظرۀ فوق‌العاده‌ای از دریای مدیترانه، مقبره‌های قدیمی، بزها و درختان زیتون کهنسال روبه‌رو می‌شوید.

در کا‌له‌کوی می‌توانید بستنی معروف خانگی را که برای اولین بار توسط یک خانوادۀ ساکن روستا تهیه شده است، میل کنید. اولین مکان برای تهیۀ بستنی خانگی در روستا کافه آنخ است که از سال 1987 با بستنی‌های خوشمزه‌اش نظر توریست‌های بسیاری را به خود جلب کرده است.

بسیاری از جوانان ایرانی برای خوش گذرانی های شبانه به منطقه کاش قدم میگذارند، اگر جزو دسته افرادی هستید که برنامه ریزی یک عشق و حال حسابی در این منطقه را در سر دارید به صفحه تفریحات مجردی در آنتالیا مراجعه کنید.

کاله‌کوی در کاش

مسیر پیاده‌روی گمبه Gömbe Yaylası

مسیر پیاده‌روی گومبه از زیبایی‌های طبیعت منطقۀ کاش هستند. فلات گومبه، یکی از معروف‌ترین فلات‌های آنتالیا و همچنین ترکیه، در قله کوه یومرو، در 70 کیلومتری کاش قرار دارد.

دسترسی به این فلات از طریق جاده‌ای رؤیایی با درختان کاج قرمز، سرو و ارس انجام می‌شود. گومبه یکی از مناطق مرتفع عشایر نیز از مقصدهای مهم گردشگری ترکیه است. علاوه‌بر این، در منابع مختلف گفته شده است که این فلات در زمان عثمانی به‌عنوان بازار چهارپایان مورد استفاده قرار می‌گرفته و محل بارگیری قدیمی‌ترین کشتی‌های نفتی بوده است.

در این فلات دریاچه‌ای به نام یشیل‌گول (Yeşilgöl) قرار دارد. هرکسی می‌تواند در این دریاچه با آب یخ و مناظر شگفت‌انگیزش شنا کند. یکی دیگر از شگفتی‌های طبیعی در این فلات، آبشار اوچارسو (Uçarsu) است که 60 متر ارتفاع دارد. در این آبشار با منظره‌های شگفت‌انگیزی روبه‌رو می‌شوید و می‌توانید عکس‌های فوق‌العاده‌ای بگیرید.

طبیعت اطراف این آبشار با هوای خوب در فصل تابستان و محصولات گردو و گلابی‌اش بسیار معروف است. همچنین کباب و نان گومبه که با گوشت تازۀ بره و در میان سنگ‌های معدن پخته می‌شود، یکی از لذیذترین غذاهای این منطقه است.

برای آشنایی با سایر آبشار های منطقه کاش و استان آنتالیا، به صفحه آبشارهای آنتالیا مراجعه کرده و از معرفی 7 آبشار دیدنی این استان توسط تیم ایریت گروپ بهره مند شوید.

در اطراف  فلات فلن دیوارهای تاریخی شهرهای باستانی آنتی‌فلوس و فلوس وجود دارد. می‌توان مقبره‌هایی با نقش برجسته و مقبره‌های ساخته‌شده از صخره را به شکل خانه‌هایی در اطراف فلات دید. این منطقه برای کوهنوردی هم محل مناسبی است.

مسیر پیاده‌روی گمبه در کاش

کلیسای سنت نیکلاس Aziz Nicholas Kilisesi (St. Nicholas Church)

کلیسای سنت نیکلاس در شهر باستانی میرا پس از مرگ سنت نیکلاس، که اعتقاد بر این است که بابانوئل بوده، ساخته شد. تصور می‌شود که این باور که سنت نیکلاس بابانوئل است ناشی از شکل‌گیری شخصیت مذهبی او با مأموریت محافظ کودکان است.

حتی تخمین زده می‌شود که سنت نیکلاس، با نام مستعار بابانوئل، پس از مرگش برای مدتی در این کلیسا به خاک سپرده شد و سپس در طول جنگ‌های صلیبی، در سال 1087، ملوانان ایتالیایی استخوان‌های او را از این محل برده‌اند.

بقایای استخوان باقی‌مانده که تصور می‌شود متعلق به بابانوئل است، در موزۀ آنتالیا نگهداری می‌شود.

این کلیسا که در منطقۀ دمره بین کاش و فینیکه قرار دارد، یکی از مهم‌ترین بخش‌های شهر باستانی میرا است. اگرچه کلیسای سنت نیکلاس عمدتاً به دمره متصل شده، اما به کاش نزدیک‌تر است.

ساختار باشکوه و معماری زیبای این کلیسا نشان می‌دهد توسعۀ شهر باستانی میرا که یک مرکز جهانی از نظر توسعۀ مسیحیت است، بر ساختار کلیسا نیز تأثیر مثبت گذاشته است. این کلیسا که هر ساله در ماه دسامبر در آن مراسم بزرگداشت برگزار می‌شود، هزاران گردشگر داخلی و خارجی را به خود جذب می‌کند.

در سفر به آنتالیا حتماً به کاش بروید، این بنای باستانی را از نزدیک ببینید و عکس‌های یادگاری زیبا بگیرید. این کلیسا که یکی از برجسته‌ترین نمونه‌های معماری کلیساهای دورۀ بیزانس میانه است، با سبک معماری و تزئینات خود یکی از جذاب‌ترین دیدنی‌های آنتالیاست.

کلیسای سنت نیکلاس در کاش

بازار طولانی Uzun Carsi

اوزون‌چارشی، یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها در کاش و یکی از بهترین مراکز خرید آن است. این خیابان به‌عنوان یک خیابان تاریخی که نشان‌دهندۀ نمونه‌های منحصربه‌فرد معماری سلجوقی است، با عمارت‌های چوبی تاریخی، خیابان‌های سنگفرش و خیابان‌های پر از بوگنویل بسیار دیدنی و خاطره‌انگیز است.

این بازار که در میان گردشگران و مردم محلی طرفداران بسیاری دارد، با فضای پرجنب‌وجوش و شلوغش، جای مناسبی برای خرید و گشت‌وگذار در کاش است. در بازار، طبقات پایین عمارت‌های تاریخی با پنجره‌های خلیجی امروزه به‌عنوان مغازه، فروشگاه و بوتیک استفاده می‌شوند.

در این فروشگاه‌ها و مغازه‌ها، محصولات زیادی به فروش می‌رسد: ازجواهرات نقره‌ای دست‌ساز گرفته تا فرش‌های لیکیایی، از فرش‌های محلی گرفته تا آثار هنری شیشه‌ای، از مجسمه‌های حکاکی‌شدۀ چوبی تا لباس‌هایی با طراحی‌های خاص مدرن و سنتی از پارچه‌های نخی و ابریشم، سوغاتی‌های منطقه، محصولات دست‌بافت‌ مانند فرش‌ها و قالی‌هایی که با ظرافت دست زنان ساکن کاش بافته شده‌اند و جواهراتی مانند دستبند، گردن‌بند، انگشتر و…

در صورتی که به خرید لباس های مارک کشور ترکیه علاقه دارید به مقاله بهترین برند های معروف ترکیه مراجعه کنید.

این بازار تاریخی پس‌زمینۀ باشکوه بسیاری از منظره‌های عکاسی کاش است.

درۀ ساکلیکنت Saklıkent

درۀ ساکلیکنت، واقع در محلۀ کایادیبی موغلا بسیار نزدیک به کاش است. هر تابستان، تورهای سافاری در طول فصل در این مکان برگزار می‌شوند. ساکلیکنت 63 کیلومتر با کاش فاصله دارد و اولین دره در ترکیه و سومین درۀ اروپا به طول 18 کیلومتر است که در سال 1996 ثبت و تحت حفاظت قرار گرفت.

احتمال می‌رود شکل‌گیری درۀ ساکلیکنت به خاطر ساختار سنگی منطقه و فرسایش رودخانه‌ای و زمین‌لرزه‌هایی باشد که در دورۀ چهارم زمین‌شناسی رخ داده است.

درۀ ساکلیکنت را اولین بار چوپانی در سال 1990 کشف کرد و پس از آن از محل‌های گردشگری ترکیه شناخته شد. این دره یکی از شگفتی‌های طبیعی ترکیه است که از دهۀ 90 میلادی تاکنون هر ساله بین 180 تا 200 هزار گردشگر داخلی و خارجی از آن بازدید می‌کنند.

در این دره 16 غار کشف شده است که از میان آن‌ها نهری می‌گذرد. مشخص است که مردم 3000 سال پیش در این غارها زندگی می‌کردند. این دره علاوه‌بر طول 18 کیلومتری، دیواری سنگی با ارتفاع بین 200 تا 600 متر دارد که عرض آن در باریک‌ترین نقطه 2 متر است.

در ورودی دره، یک منبع آب گوگردی، یعنی چشمۀ آب گرم وجود دارد. معروف است که این آب برای بیماری‌های پوستی مفید است. در این دره محل‌های استراحت و کافه‌تریا با غذاهای لذیذ محلی مانند کلوچه، قزل‌‌آلا و کباب چوپانی در کنار آب سرو می‌شود.

خوردن غذاهای جدید و خوشمزه از مهم ترین دلایلی است که گردشگران را به سمت کشور ترکیه و استان آنتالیا می کشاند، برای آشنایی با بهترین غذاهایی که در این شهر سرو می شود سری به مقاله غذاهای آنتالیا بزنید.

یک پل چوبی با پروفیل آهنی به طول 200 متر روی شیب دره در سمت چپ و روی آب جاری نصب شده است. بعد از این پل بخش صعب‌العبوری وجود دارد که در عبور از آن آب به زانو می‌رسد. در این قسمت که برای کودکان و سالمندان چندان مناسب نیست، می‌توان با گرفتن طناب در آب راه رفت. پس از پشت سر گذاشتن این بخش می‌توان یک کیلومتر به سمت قسمت‌های داخلی دره پیاده‌روی کرد.

گردشگران معمولاً با ساختن ماسک‌هایی بر روی صورت و بدن خود که با خاک رس پوشیده شده به راه خود ادامه می‌دهند و از نوشیدن آب آشامیدنی تراوش‌شده از صخره‌ها لذت می‌برند. رفتینگ بادی در بخش ورودی این دره انجام می‌شود. این فعالیت کوتاه اما با سطح تحرک زیاد و ترشح آدرنالین به این صورت است که در آب جاری غوطه‌ور شوید و اجازه بدهید آب شما را با جریان خود همراه کند.

همچنین در این دره می‌توانید ورزش‌های دیگری مانند رفتینگ و پیاده‌روی انجام دهید. درۀ ساکلیکنت یکی از معروف‌ترین محل‌های رفتینگ در ترکیه است. برای رفتن به این دره بهتر است لباس‌های راحت و کفش ورزشی مناسب بپوشید که از لغزیدن پایتان جلوگیری کند.

دره ساکلیکنت در کاش

شهر باستانی میرا و مقبره‌های صخره‌ای  Myra Antik Kenti Ve Kaya Mezarları

میرا، یکی از مهم‌ترین شهرهای تمدن لیکیا، شهری باستانی است. این شهر بین کاش و فینیکه در دامنۀ کوه‌هایی قرار دارد که دشت ناحیۀ دمره به همین نام را از شمال غربی و رو به دریا احاطه کرده‌اند.

میرا در زبان لیکیایی به معنای «محل الهۀ مادربزرگ» است، شهری ارزشمند بوده است که سنت نیکلاس در آن اسقف بوده و به همین دلیل شهرت خود را از تمام قرون وسطی حفظ کرده است.

این شهر ابتدا بر روی تپه بالای مقبره‌های صخره‌ای امروزی تأسیس شد و بعداً به سمت ساحل گسترش یافت و به یکی از شش شهر مهم کنفدراسیون لیکیا تبدیل و حتی یک سکه هم به نام آن زده شد.

نقش برجسته‌ای از الهۀ مادر بر روی اولین سکۀ ضرب شده به نام این شهر در قرن نوزدهم وجود دارد. امروزه شهر باستانی میرا که به خاطر حداقل ۲۵۰۰ سال تاریخ، مقبره‌های باشکوه از نوع لیکیایی، تئاتر و میزبانی بابانوئل مشهور جهانی (سنت نیکولاس) بسیار مشهور است، هر ساله پذیرای هزاران گردشگر است.

این شهر که نام خود را از رودخانه میروس (دمره) که بر روی آن بنا شده بود، گرفته است، نیاز آبی خود را با سیستم کانالی از این نهر برآورده می‌کرد. با این حال، رود دمره که به شهر حیات می‌بخشید، مانند بسیاری از شهرهای باستانی، با آبرفت‌هایش در طول زمان، شهر میرا را از بین برد.

درخشان‌ترین دورۀ این شهر بین 408 بعد از میلاد تا 450 و در زمان تئودوسیوس است. این شهر پس از اینکه در سال 809 به تصرف اعراب درآمد، اهمیت خود را از دست داد.  کاوش‌های باستان‌شناسی در این شهر که در سال 2009 به سرپرستی نوزات چویک آغاز شد، هنوز هم ادامه دارد.

سازه‌هایی که باید در شهر باستانی میرا ببینید عبارت‌اند از: مجسمه‌ها و مجسمه‌های نیم‌تنه متعلق به فرهنگ یونانی و الهه‌های یونانی، سالن تئاتر در دامن جنوبی آکروپلیس و مقبره‌های صخره‌ای در دو طرف، دیوارهای دوره رومی و هلنیستی روی تپه و البته کلیسای سنت‌نیکلاس.

شهر باستانی میرا و مقبره‌های صخره‌ای در کاش

چطور به کاش برویم؟

کاش تا فرودگاه آنتالیا 220 کیلومتر و تا فرودگاه دالامان 150 کیلومتر فاصله دارد. برای رسیدن به کاش می‌توانید از هر دو فرودگاه استفاده کنید، اما دسترسی به کاش از طریق دالامان بسیار آسان‌تر است. در فرودگاه آنتالیا و در سطح این شهر هم مینی‌بوس‌هایی برای رفتن به کاش وجود دارند.

حمل‌و‌نقل از مرکز کاش به مناطق اطراف با وسایل حمل‌ونقل عمومی مانند مینی‌بوس انجام می‌شود. در منطقه، به غیر از وسایل حمل‌و‌نقل عمومی، مکان‌هایی وجود دارد که می‌توانید موتورسیکلت، دوچرخه و وسایل نقلیۀ شخصی کرایه کنید.

این‌ها تنها بخشی از زیبایی‌های منطقۀ کاش در آنتالیا است. هر سال گردشگران داخلی و خارجی بسیاری از این مکان زیبا دیدن می‌کنند. کاش در میان دیدنی‌های آنتالیا و حتی جذابیت‌های گردشگری ترکیه مانند نگینی می‌‎درخشد و طرفداران مخصوص خود را دارد. اگر برای اولین بار به سفر به آنتالیا فکر می‌کنید پیشنهاد می‌کنیم در هر فصل سال تماشا و گشت‌وگذار در این طبیعت زیبا را از دست ندهید.

فاصله آنتالیا تا کاش

فاصله بین کاش تا آنتالیا چیزی در حدود 138 کیلومتر می باشد ولی مسیر جاده ای بین این دو شهر چیزی در حدود 187 کیلومتر می باشد، بهترین راه سفر بین این دو شهر نه با تاکسی است و نه با ماشین شخصی، در هر دو شهر اتوبوس هایی موجود می باشد که وظیفه انتقال گردشگران بین این دو شهر را بر عهده دارند، اتوبوس ها کمتر از 3 ساعت به مقصد مورد نظر می رسانند.

آنتالیا پر از مکان های دیدنی و گردشگری می باشد ! به هیچ وجه فراموش نکنید که بعد از دیدن از شهر کاش به سایر جاهای دیدنی آنتالیا هم سری بزنید. اگر هم در تابستان به ترکیه سفر کردید و می‌خواهید به نقاط مختلف این کشور سر بزنید،‌این مطلب را از دست ندهید -> در ترکیه برای تعطیلات تابستانی کجا برویم؟

4/5

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب
IMG_20220803_133302_724
شناسایی پنج بیمار مبتلا به آبله میمون در ترکیه
وزیر بهداشت ترکیه از ابتلای 5 نفر به آبله میمون در ترکیه خبر...
8f48a2b1059d801183bba80422485c70
کارگاه‌های تئاتر رایگان در آنتالیا
کارگاه رایگان تئاتر در آنتالیا برگزار می‌شود.
شاخص
معرفی شهر آنتالیا
معرفی شهر آنتالیا دریچه‌ای به تاریخ و فرهنگ می‌گشاید و اطلاعات...
آب‌وهوای آنتالیا
آب‌وهوای آنتالیا
آب‌وهوای آنتالیا با داشتن انعطاف‌پذیری و اعتدال بسیار زیاد، شگفت‌انگیزترین...
آخرین اخبار
IMG_20220806_110849_124
اعمال محدودیت‌های نظارتی برای آنلاین‌ شاپ‌های ایرانی
IMG_20220806_105934_479
بارش شهابی در آسمان ترکیه
IMG_20220806_105338_110
اولین اتوبوس برقی آنتالیا به زودی به ناوگان شهری می‌پیوندد
IMG_20220804_164554_419
افزایش پروازها از روسیه به آنتالیا