مجله دانستنی‌ها
و اخبار آنتالیا

معرفی 10 محله برتر در آنتالیا+ قیمت خرید ملک

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 6 دقیقه
معرفی محلات آنتالیا برای خرید ملک
زمان مطالعه: 6 دقیقه
پربازدیدترین
شاخص
معرفی شهر آنتالیا
معرفی شهر آنتالیا دریچه‌ای به تاریخ و فرهنگ می‌گشاید و اطلاعات مفید درباره جذابیت‌های سفر و اقامت در...
آنتالیا در یک نوار بلند ساحلی قرار دارد که از هر جای آن دسترسی به دریا امکان‌پذیر است. رعایت اصول شهرسازی و توجه ویژۀ شهرداری به زیباسازی شهر باعث شده است خرید خانه برای زندگی و سرمایه‌گذاری و حتی اجارۀ آن در تمام مناطق آنتالیا بسیار مورد توجه قرار گیرد.

شهر آنتالیا یکی از شهرهای مورد توجه، برای سکونت و خرید ملک با هدف سرمایه‌گذاری در ترکیه است. قیمت ملک در آنتالیا نسبت به شهرهای آنکارا، استانبول و ازمیر که شهرهای پرطرفداری در ترکیه هستند، مناسب‌تر است. همچنین دسترسی به امکانات شهری، ساحل و مراکز تفریحی در این منطقه نسبت به شهرهای دیگر بهتر است.

آنتالیا در یک نوار بلند ساحلی قرار دارد که از هر جای آن دسترسی به دریا امکان‌پذیر است. رعایت اصول شهرسازی و توجه ویژۀ شهرداری به زیباسازی شهر باعث شده است خرید خانه برای زندگی و سرمایه‌گذاری و حتی اجاره آن در تمام مناطق آنتالیا بسیار مورد توجه قرار گیرد.

طبیعی است که در هر صورت نزدیک و دوری به دریا و مرکز شهر در انتخاب علاقه‌مندان به خرید یا اجاره ملک در آنتالیا تأثیر دارد. در این نوشته به معرفی محله‌های پرطرفدارتر آنتالیا برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک خواهیم پرداخت. 

بهترین محله‌های آنتالیا برای خرید ملک کدامند؟

1. محلۀ شیرینیالی، فنر Şirinyali – Fener

محلۀ شیرینیالی از پرطرفدارترین، پرجنب‌وجوش‌ترین و البته گران‌ترین محله‌های آنتالیا است. تعداد املاک برای فروش در این منطقه کمتر است. به همین دلیل نسبت به محله‌های دیگر قیمت بالاتری دارد. محلۀ شیرینیالی تمام ویژگی‌های محبوب محله‌ای در یک شهر ساحلی را دارد؛ به دریا و مرکز شهر نزدیک است و زندگی اجتماعی در آن جریان دارد.

این محله تقریباً گران‌قیمت‌ترین و شیک‌ترین محله‌ آنتالیا است.

2. محلۀ لارا، گوزل‌اوبا Lara Güzel Oba

 

محلۀ گوزل‌اوبا با اینکه به دریا بسیار نزدیک است، اما چون کمی با مرکز شهر فاصله دارد، قیمت ملک در آن مناسب‌تر است. بیشتر بازنشستگان و کسانی که اهل آنتالیا هستند اما در مرکز شهر فعالیت دائمی ندارند، این منطقه را برای زندگی انتخاب می‌کنند. ساختمان‌ها و بناها در این منطقه نسبت به دیگر مناطق آنتالیا نوسازتر هستند.  

3. محلۀ کنیالتی Konyaaltı

 

مناطق پشت ساحل معروف کنیالتی که یکی از زیباترین سواحل آنتالیا است، از آنجا که ویژگی‌های زندگی در یک استراحتگاه ساحلی دائمی را دارد، بسیار مورد توجه خریداران ملک است.این منطقه که تا حدی به مرکز شهر آنتالیا نزدیک و دسترسی به آن با وسایل نقلیۀ عمومی راحت است، یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید یا اجاره ملک است. 

4. محلۀ کِرجامی  Kırcami

 

کرجامی آخرین منطقۀ آنتالیاست که با هدف توسعه در مرکز شهر ایجاد شده است. کاردمی منطقه‌ای مسطح و وسیع با فضای سبز است که تقاضای مسکن در آن بالا است و به دلیل کافی نبودن عرضه، می‌تواند فرصت بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری باشد.  

5. محلۀ میدان‌کاوائی Meydankavağı

 

محلۀ میدان کاوائی در مرکز شهر آنتالیا قرار داد. این محله به تمام وسایل نقلیۀ عمومی دسترسی دارد و خرید ملک در آن برای کسانی مناسب است که بودجۀ محدودتری دارند. از طرفی، قیمت اجاره در این منطقه بالا است و به این ترتیب خرید و اجاره دادن ملک در میدان کاوائی می‌تواند سرمایه‌گذاری خوبی باشد.

از طرفی تنوع ملک در این منطقه قابل توجه است. از آپارتمان‌های کوچک یک‌خوابه تا خانه‌های ویلایی، از خانه‌ها و آپارتمان‌های مستقل تا آپارتمان‌هایی داخل مجتمع‌های مسکونی بزرگ و کوچک، همگی انواع مختلفی خانه و آپارتمان را برای انتخاب در خرید پیش‌روی شما قرار می‌دهد.  

6. محلۀ کندو؛ کمرآغزی Kundu Kemerağzi 

 

کندو در آنتالیا به منطقۀ هتل‌ها معروف است. در این منطقه انواع و اقسام هتل‌های زیبا با منظره زیبای رو به دریا وجود دارند و در فصل‌های توریستی بسیار پرجنب‌وجوش و پر رفت‌و‌آمد می‌شود. این منطقه مدام در حال رشد است و به‌خاطر قرار گرفتن در بین سواحل لارا و راه فرودگاه از موقعیت ویژه‌ای برخوردار است. امروزه با حل شدن مشکلات قدیمی موجود در اراضی این منطقه، استقبال از سرمایه‌گذاری در آن چندین برابر شده است.

 

7. محلۀ نبی‌لر، دوآجی، ینی‌کوی، یشیل بایرِYeşilbayır، Yeniköy،Duacı ،Nebiler 

این منطقه بهشت خانه‌های ویلایی و تک‌واحدی است. اخیراً تقاضا برای چنین ملک‌هایی در آنتالیا افزایش پیدا کرده است و به همین سبب خرید و سرمایه‌گذرای در این مناطق بیش از پیش سودآور خواهد بود.  

8. محلۀ کپز، سوتچولر Sütçüler, Kepez

 

این منطقه اخیراً به خاطر قیمت مناسب، نوساز بودن ساختمان‌ها و فاصلۀ خوبی که تا مرکز شهر آنتالیا دارد، مورد توجه خریداران و به‌ویژه مردم محلی قرار گرفته است. کپز به دلیل ویژگی‌هایی که گفتیم، از محله‌های مناسب آنتالیا برای سرمایه‌گذاری، خرید و اجاره دادن ملک است.  

9. محلۀ کیزیلاریک، کیزیل‌توپراک Kızılarık ،Kızıltoprak  

 

با اینکه این منطقه هم با مرکز شهر و هم یا دریا فاصله دارد، اما به‌خاطر خانه‌های مقرون‌به‌صرفه و نوساز موجود در آن، فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری با بودجۀ متوسط محسوب می‌شود.  

10. محلۀ ملتم Meltem

 

این محله گذرگاه بین مرکز شهر و محله کنیالتی است. محلۀ ملتم به‌دلیل نزدیکی به دو طرف مرکز شهر و ساحل، بافت نوساز و نزدیک بودن به دانشگاه، برای سرمایه‌گذاران جذابیت خاصی دارد.  

قیمت املاک در آنتالیا چطور است؟ 

قیمت املاک و مستغلات در آنتالیا که می‌توان آن را پایتخت گردشگری ترکیه نامید، به سرعت در حال افزایش است.   

برای مثال قیمت املاک مناطقی مانند خیابان لارای قدیم (eski lara)، منطقۀ هتل‌های کمراغزی (Kemerağz)، کوزیکنت (Kuzeykent)، ینی‌کوی (Yenikö)، یشیل‌باغچه (yeşilbahç) و فنر (Fener) که به آن‌ها اشاره کردیم هر روز بیش از قبل می‌شود. قیمت مترمربع زمین‌های این مناطق از 50 یورو شروع شده و به300 یورو می‌رسد.  

در آیندۀ نزدیک، مناطق کپزاوستو (Kepezüstü)، دوشمالتی (Döşemealtı) و محلاتی مانند آکسو (Aksu) پیشرفت فوق‌العاده‌ای خواهند داشت. در این مناطق زمین‌های مسکونی به قیمت هر مترمربع  100 تا 250 لیر و زمین‌های تجاری و صنعتی به قیمت هر مترمربع  150 تا 500 لیر به فروش می‌رسند. 

افزایش روزافزون قیمت ملک در آنتالیا، تهدید یا فرصت؟

 

یکی از ویژگی‌های خرید ملک در آنتالیا این است که شما به هیچ وجه دچار ضرر نخواهید شد و قیمت‌ها در این منطقه همیشه سیری صعودی دارند. تنوع املاک و مستغلات در آنتالیا باعث می‌شود هر کسی با هر قدرت خرید بتواند در یکی از محله‌های آن به ملک مورد نظر خود دسترسی پیدا کرده و برای سرمایه‌گذاری اقدام کند.

تقریباًٌ تمام محله‌های آنتالیا از استاندردهای مناسبی برای خرید ملک برخودار هستند. همچنان با پیشرفت و توسعۀ روزافزون شهرآنتالیا، ارزش ملک در هر محلۀ آن افزایش پیدا خواهد کرد.  

بنابراین شما با خیال راحت می‌توانید برای خرید ملک در آنتالیا اقدام کنید و البته هرچقدر زودتر این کار را انجام دهید، قیمتی که برای خرید خواهید پرداخت، بیشتر به نفع شما خواهد بود. 

ایریت‌مگ در تلاش است تا شفاف‌ترین و درست‌ترین تصویر از شهر آنتالیا را به شما ارائه کند تا همواره بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید. هرگونه پرسش و ابهامی در مورد خرید ملک در آنتالیا دارید، با ما در میان بگذارید. 

همچنین در صورتی‌که تجربه و اطلاعاتی دارید که می‌تواند به غنی‌تر شدن مطالب ایریت‌مگ کمک کند، سپاسگزار شما خواهیم بود اگر آن را با ما به اشتراک بگذارید تا بتوانیم بانک اطلاعاتی جامع‌تری برای علاقه‌مندان و مخاطبان این حوزه داشته باشیم.

برای دریافت اطلاعات خرید ملک در آنتالیا با مشاوران املاک ایریت‌گروپ تماس بگیرید. ایریت‌گروپ با کادری مجرب و فهرستی از بهترین پیشنهادها در تمام مراحل خرید ملک در کنار شماست.
4/5

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب
شاخص
معرفی شهر آنتالیا
معرفی شهر آنتالیا دریچه‌ای به تاریخ و فرهنگ می‌گشاید و اطلاعات...
آب‌وهوای آنتالیا
آب‌وهوای آنتالیا
آب‌وهوای آنتالیا با داشتن انعطاف‌پذیری و اعتدال بسیار زیاد، شگفت‌انگیزترین...
همه چیز راجع به فرودگاه های آنتالیا
همه چیز راجع به فرودگاه های آنتالیا
برای دانستن همه چیز راجع به فرودگاه های آنتالیا، چمدان برمی‌داریم...
حمل‌ونقل عمومی آنتالیا
حمل‌ونقل عمومی آنتالیا
حمل‌ونقل عمومی آنتالیا یکی از کارآمدترین سیستم‌های خدمات شهری...
آخرین اخبار
جشنواره تعاونی های زنان آنتالیا
شهرداری کپز آنتالیا، خود را برای دومین جشنواره تعاونی‌های بانوان آماده می‌شود
بازگشایی «کتابخانه جنگلی» در منطقه کپز آنتالیا
بازگشایی «کتابخانه جنگلی» در منطقه کپز آنتالیا
تیم پاکسازی زیر آب در موراتپاشا تاسیس شده است
آغاز فعالیت تیم پاکسازی زیر آب در منطقه مورات‌پاشا آنتالیا
آذربایجان و ملودی های ترکی در آنتالیا
آهنگ آذربایجان و ترکیه در آنتالیا طنین‌انداز می‌شود