مجله دانستنی‌ها
و اخبار آنتالیا

راهنمای کمپینگ رایگان در آنتالیا+ معرفی 11 مکان مناسب کمپ

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 8 دقیقه
کمپینگ در آنتالیا
زمان مطالعه: 8 دقیقه
پربازدیدترین
IMG_20220803_133302_724
شناسایی پنج بیمار مبتلا به آبله میمون در ترکیه
وزیر بهداشت ترکیه از ابتلای 5 نفر به آبله میمون در ترکیه خبر داد.
آنتالیا با طبیعت بی‌نظیری که دارد، همواره موردتوجه انواع گردشگران بوده است. چه کسانی که به‌دنبال تفریحات ساحلی و یا درون‌شهری هستند و چه توریست‌های ماجراجویی که به برنامه‌های متنوع و هیجان‌انگیز در طبیعت علاقه دارند. کمپ زدن در طبیعت آنتالیا یکی از بهترین خاطرات برای این دسته از توریست‌ها است که با شناخت مناطق مناسب کمپینگ، امکان رقم خوردن آن فراهم خواهد شد.

آنتالیا، یکی از مهم‌ترین شهرهای گردشگری دنیا از نظر تعطیلات دریایی، ثروت‌های تاریخی و فرهنگی، غذاشناسی، مناظر طبیعی، پارک‌های ملی، دره‌ها و آبشارهاست. این شهر با طبیعت باشکوه و همچنین شهرتی که به‌خاطر دریای زیبا و شفاف خود دارد، فرصت‌ بسیار خوبی را برای علاقه‌مندان به کمپینگ به‌خصوص در مناطق ساحلی خود فراهم می‌کند.

آنتالیا برای هر نوع سفر و تفریح بهترین امکانات را در اختیار توریست‌ها قرار می‌دهد. در این میان بسیاری از توریست‌ها اهل ماجراجویی و کشف مکان‌های ناشناخته‌اند و کمپینگ در طبیعت این فرصت را برای آن‌ها فراهم می‌کند.

کمپینگ در آنتالیا برای توریست‌هایی که عاشق ماجراجویی هستند

معرفی محل‌های مناسب کمپ در آنتالیا

اگر شما هم علاقه دارید ساعاتی را در دل طبیعت، بدون هیچ نشانه‌ای از زندگی شهری خلوت کنید و یا اینکه در مسیر عبور از آنتالیا به دنبال محل رایگانی با امکانات شهری برای کمپ هستید، این نوشته شما را راهنمایی خواهد کرد.

در ادامه، شما را با محل‌های رایگان کمپ در داخل و بیرون شهر آنتالیا آشنا خواهیم کرد.

1. محل کمپ مدن‌بی در کِمر  Maden Koyu Kamp Alanı, Kemer

کمپ مدن‌بی، در اولوپینار (Ulupınar) واقع در منطقۀ تفریحی کمر، یکی از مکان‌های مشهور علاقه‌مندان به کمپینگ در آنتالیا است که حدود 70 کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارد. شما بعد از گذشتن از تکیروا (Tekirova)، با طی کردن 10 کیلومتر می‌توانید به منطقۀ کمپینگ برسید.

خلیج مدن واقع در مثلث دریا، کوه و درختان سرسبز که سخاوتمندانه تمام سایه‌های آبی و سبز را در اختیار شما قرار می‌دهد، یکی از مکان‌های ایده‌آل برای کسانی است که می‌خواهند از طبیعت لذت ببرند. به یاد داشته باشید که در نزدیکی این محل رستورانی وجود ندارد و شما باید غذای خود را از قبل تهیه کنید.

2. محل کمپ فاسلیس در بوستانلیک Phaselis Kamp Alanı (Bostanlık Koyu)

 

این محل در بخش ساحلی پارک ملی بی‌داغلری  (Beydağları) واقع شده است و تا مرکز شهر  60 کیلومتر فاصله دارد. در جادۀ کمر_کومولجا (Kumluca-Kemer)، می توانید از تقاطع تکیروا (Tekirova) به آنتالیا بپیچید. از خلیج آلاجاسو (Alacasu) به خلیج جنت (Cennet) و سپس به  لیجیان (Lician ) بروید و به کمپ فاسلیس برسید.

در آنجا می‌توانید با خیال راحت چادر خود را برپا کرده و به‌صورت کنترل‌شده آتش روشن کنید، ماهیگیری کنید و غذا بپزید. اولین پمپ بنزین از محل این کمپ یک کیلومتر فاصله دارد.

3. کمپ دریاچۀ آولان Avlan Gölü Kamp Alanı

 

منطقۀ کمپینگ واقع در اطراف دریاچۀ المالی آولان (Elmalı Avlan) 18 کیلومتر از مرکز شهر آنتالیا فاصله دارد. در این منطقه وسیلۀ حمل‌ونقل عمومی وجود ندارد و شما پس از اینکه با ماشین به منطقۀ المالی رسیدید، می‌توانید دریاچه را پیدا کنید. در این منطقه هم رستوران و امکانات خرید وجود ندارد و باید موارد مورد نیاز خودتان را از قبل تهیه کرده باشید.

کمپ دریاچۀ آولان در 18 کیلومتری مرکز شهر آنتالیا

4. اردوگاه حوض دویران در کنیالتی Doyran Göleti Kamp Alanı, Konyaaltı

 

این منطقه واقع در کنیالتی آکداملار، تقریباً 25 کیلومتر از محلۀ کنیالتی فاصله دارد. شما در روستای آکداملار، در مسیر بزرگراه ساکلیکنت، باید با اتوبوس‌های 512 و 522 به محل کمپ دویران برسید. در آنجا می‌توانید آتش روشن کنید و از طبیعت زیبا لذت ببرید، اما لازم است بدانید که در این محل حمام و سرویس بهداشتی وجود ندارد و ممکن است موبایل شما هم آنتن‌دهی خوبی نداشته باشد. بنابراین بهتر است همۀ آنچه نیاز دارید را از قبل آماده کنید.

اردوگاه حوض دویران در 25 کیلومتری کنیالتی

5. محل کمپ آلاجاسو جنت‌کویو Alacasu Cennet Koyu Kamp Alanı, Kemer

 

خلیج آلاجاسوجنت واقع در منطقۀ کمر، 18 کیلومتر از مرکز کمر و 59 کیلومتر از مرکز شهر آنتالیا فاصله دارد. در این منطقه نیز وسیلۀ حمل‌ونقل عمومی وجود ندارد. شما با دنبال کردن جادۀ کمر– تکیروا می‌توانید با ماشین به این خلیج برسید.

کمپ آلاجاسو جنت‌کویو، منطقه‌ای است به زیبایی بهشت و شما می‌توانید از زیبایی دریا در وسط یک منطقۀ کوهستانی و سرسبز نهایت لذت را ببرید. خوشبختانه آب آشامیدنی و سرویس بهداشتی در این محل وجود دارد، اما رستورانی برای تهیۀ غذا پیدا نمی‌کنید. بنابراین غذای خود را حتماً از قبل تهیه کنید.

6.  محل کمپینگ بلدیبی در کمر Beldibi Gizli Koy (Çöplük Koyu) Kamp Alanı, Kemer

 

منطقۀ کمپینگ بلدیبی در کمر، حدود 25 کیلومتر از مرکز شهر آنتالیا فاصله دارد. شما می‌توانید با ماشین به آنجا بروید، از زیبایی‌های طبیعی لذت ببرید و در ساحل ماسه‌-ریز آن چادر بزنید. این محل برای بردن کاروان مناسب نیست، چون باید در قسمتی از خلیج وسیله‌ نقلیه را رها کنید و پیاده یا با موتور به راه خود ادامه دهید. در این منطقه هیچ‌گونه امکانات بهداشتی یا غذاخوری وجود ندارد و شما می‌توانید از طبیعت بکر و دست‌نخوردۀ آن لذت ببرید.

محل کمپینگ بلدیبی در کمر، طبیعتی بکر و دست‌نخورده دارد

 7. اردوگاه روستای گوکدره در کنیالتی Gökdere Köyü Kamp Alanı, Konyaaltı

 

منطقۀ کمپینگ در روستای گوکدره در کنیالتی، بسیار به مرکز شهر نزدیک است. شما می‌توانید با اتوبوس‌‌های خط KC06 و TK51A و UC32 به آنجا برسید. این منطقۀ کمپینگ در کنار رودخانه و در میان جنگل، محلی برای کشف دوبارۀ طبیعت است. در این منطقه نیز سرویس بهداشتی و محلی برای تهیۀ غذا وجود ندارد و شما می‌توانید مواد مورد نیاز خود را از روستای گوکدره تهیه کنید.

8.محل کمپ فلات فسلیکان در کنیالتی Feslikan Yaylası Kamp Alanı, Konyaaltı

 

محل کمپینگ فسلیکان در منطقۀ کنیالتی، 44 کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد. این منطقه بین خلیج آنتالیا و بی‌داغلاری واقع شده است و شما می توانید با رانندگی مستقیم از چاکیرلار به ساکلیکنت بروید. کمپ فلات فسیلکان در 15 کیلومتری دریا، با منظره‌ای بدیع و زیبا، در تابستان بسیار خنک است. در این منطقه رستوران، کافه و فروشگاه وجود دارد.

9. محل کمپ ساکلیکنت Saklıkent Kamp Alanı

 

محل کمپ ساکلیکنت که در کایادیبی (Kayadibi) واقع شده است، حدود 45 دقیقه با منطقۀ فتحیه و 50 کیلومتر تا مرکز شهر آنتالیا فاصله دارد. شما می‌توانید با مینی‌بوس‌هایی که هر یکساعت به سمت ساکلیکنت حرکت می‌کنند، به آنجا برسید و یا اگر با وسیلۀ نقلیۀ شخصی هستید، با دنبال کردن علائم جادۀ فتحیه-آنتالیا به سمت فتحیه بروید و این منطقۀ زیبا را کشف کنید.

شما می‌توانید در این ناحیه به ورزش جذاب رفتینگ بپردازید و البته یادتان باشد که پیش از رفتن به این محل بهتر است آب و غذای موردنیاز خود را همراه داشته باشید.

محل کمپ ساکلیکنت در کایادیبی در 50 کیلومتری مرکز شهر آنتالیا، مناسب برای رفتینگ

10. محل کمپ گئیک‌بایری در کنیالتی  Geyikbayırı Kamp Alanı, Konyaaltı

 

کمپ گئیک‌بایری که به‌عنوان یکی از معدود مناطق کوهنوردی در دنیا و یکی از بزرگ‌ترین مناطق کوهنوردی در ترکیه شناخته می‌شود، در روستای چاکیرلار (Çakırlar)، واقع در کنیالتی قرار دارد. این محل تا فرودگاه آنتالیا 38 کیلومتر و تا مرکز شهر 20 کیلومتر فاصله دارد.

خوشبختانه دسترسی به کمپ با اتوبوس و مینی‌بوس  امکان‌پذیر است. این منطقه بسیار وسیع و زیبا و برای چادر زدن عالی است، اما هیچ‌گونه امکانات رفاهی ندارد.

کمپ گئیک‌بایری در کنیالتی از مهمترین مناطق مناسب برای کوهنوردی در ترکیه است

11. محل کمپ ساحلی اورنکوی در لارا   Örnekköy Plajı Kamp Alanı

 

این منطقۀ کمپینگ در اطراف ساحل موراتپاشا اورنکوی، 39 کیلومتر با مرکز شهر آنتالیا فاصله دارد. پس از عبور از ساحل لارا با ماشین به‌راحتی می‌توانید به این محل برسید. همچنین اتوبوس‌های خطوط  KL08 ،TL94 و VL13 از این محل عبور می‌کنند. خوب است بدانید که در این منطقه همۀ امکانات رفاهی از جمله رستوران، فروشگاه، سرویس بهداشتی و… وجود دارد.

محل کمپ ساحلی اورنکوی در لارا در 39 کیلومتری مرکز شهر آنتالیا

با آشنایی با محل‌های کمپینگ آنتالیا، شما می‌توانید برای سفری جذاب و خاطره‌انگیز به این مناطق برنامه‌ریزی کنید و از گذراندن زمان خود در دل طبیعت بکر نهایت لذت را ببرید. همچنین می‌توانید در سفرهای ماجراجویانه برای توقف و استراحت به این مکان‌ها بروید و از زیبایی‌های طبیعت و امکانات رفاهی که در اختیار شماست، استفاده کنید.

از آنجا که برای کسانی که می‌خواهند با هزینۀ کم سفرهای ماجراجویانه داشته باشند، همیشه راه‌های جالب و هیجان‌انگیزی وجود دارد که باید از قبل تا حدی با آن‌ها آشنا باشند، شناختن محل‌های کمپ شهرهایی که در مسیر سفر قرار دارند، بسیار ضروری به نظر می‌رسد.

ما در ایریت‌مگ در تلاشیم برای هر نوع طرز فکر و سلیقه، اطلاعات کامل و جامع دربارۀ سفر به آنتالیا را جمع‌آوری و ارائه کنیم تا شما با خیالی آسوده و با دید روشن‌تر و جامع‌تری به این شهر زیبا سفر کنید.

برای دریافت هرگونه مشاوره در زمینۀ خدمات مهاجرتی و توریستی با مشاوران باتجربۀ ایریت‌گروپ تماس بگیرید. ایریت‌گروپ در تمام مراحل سفر یا مهاجرت به آنتالیا در کنار شماست.
4/5

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب
IMG_20220803_133302_724
شناسایی پنج بیمار مبتلا به آبله میمون در ترکیه
وزیر بهداشت ترکیه از ابتلای 5 نفر به آبله میمون در ترکیه خبر...
8f48a2b1059d801183bba80422485c70
کارگاه‌های تئاتر رایگان در آنتالیا
کارگاه رایگان تئاتر در آنتالیا برگزار می‌شود.
شاخص
معرفی شهر آنتالیا
معرفی شهر آنتالیا دریچه‌ای به تاریخ و فرهنگ می‌گشاید و اطلاعات...
آب‌وهوای آنتالیا
آب‌وهوای آنتالیا
آب‌وهوای آنتالیا با داشتن انعطاف‌پذیری و اعتدال بسیار زیاد، شگفت‌انگیزترین...
آخرین اخبار
IMG_20220806_110849_124
اعمال محدودیت‌های نظارتی برای آنلاین‌ شاپ‌های ایرانی
IMG_20220806_105934_479
بارش شهابی در آسمان ترکیه
IMG_20220806_105338_110
اولین اتوبوس برقی آنتالیا به زودی به ناوگان شهری می‌پیوندد
IMG_20220804_164554_419
افزایش پروازها از روسیه به آنتالیا