مجله دانستنی‌ها
و اخبار آنتالیا

خلیج‌های آنتالیا

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 8 دقیقه
خلیج های زیبای آنتالیا
زمان مطالعه: 8 دقیقه
پربازدیدترین
شاخص
معرفی شهر آنتالیا
معرفی شهر آنتالیا دریچه‌ای به تاریخ و فرهنگ می‌گشاید و اطلاعات مفید درباره جذابیت‌های سفر و اقامت در...
آنتالیا به‌جز زیبایی‌های تاریخی و طبیعی که در مرکز آن قرار دارند، منظره‌های شگفت‌انگیزی از تلفیق طبیعت و تاریخ را نیز در اطراف خود دارد. در این نوشته، خلیج‌های زیبای آنتالیا را به شما معرفی می‌کنیم.

یکی از جاهایی که در سفر به ترکیه نباید دیدن آن را از دست بدهید، استان زیبای آنتالیا است. آنتالیا به‌جز زیبایی‌های تاریخی و طبیعی که در مرکز آن قرار دارند، منظره‌های شگفت‌انگیزی از تلفیق طبیعت و تاریخ را نیز در اطراف خود دارد و در واقع یکی از بهشت‌های پنهان در کشور ترکیه است.

معرفی  زیباترین خلیج‌های آنتالیا

در این نوشته می‌خواهیم شما را به خلیج‌های زیبای آنتالیا ببریم و شما را برای ساختن خاطره‌ای فراموش‌نشدنی از دیدنی‌های آنتالیا آماده کنیم.

خلیج کاله‌کوی در آنتالیا

خلیج کاله‌کوی Kaleköy

کاله‌کوی در روستای اوغاجیز (Üçağız) در منطقه دمره (Demre) آنتالیا قرار دارد. یکی از گوشه‌های بهشتی زمین با طبیعت باشکوه، تابوت‌های به‌جامانده از تمدن لیکیا و قلعه سیمنا، با سکوت و آرامش محلی، بهترین انتخاب برای کسانی است که می‌خواهند با طبیعت و تاریخ خلوت کنند.

خلیج چاووش‍کوی یا آدرسان

خلیج چاووش‍کوی یا آدرسان Çavuşköy Adrasan

یک انتخاب عالی برای کسانی که می‌خواهند تعطیلات خود را به‌تنهایی با طبیعت سپری کنند، آدرسان یا چاووشکوی سابق، یک شهرک قدیمی با زیبایی‌های طبیعی باشکوه در مسیر پیاده‌روی مشهور جهان، لیکیا است. در ساحل 2/5 کیلومتری آن می‌توانید از دریای آبی عمیق، جنگل‌های سرسبز و کوه‌ها لذت ببرید. آدرسان خلیج زیبایی است که حدود یک ساعت با آنتالیا فاصله دارد.

خلیج آکچاپینار

خلیج آکچاپینار Akçapınar Köyü

این خلیج زیبا یکی از جذاب‌ترین آبشارها را دارد و به سواحل زیبایی که دارد معروف است. در آکچاپینار در ۶۰ کیلومتری آنتالیا درختان عظیم اکالیپتوس در ورودی روستا پذیرای شما هستند.

آبشارهای زیبای این منطقه که یکی با ارتفاع 70 متر و دیگری با 51 متر ارتفاع، ضیافت بصری با منظره‌های شگفت‌انگیزی به وجود می‌آورند که هر سال بازدیدکنندگان بسیاری را به سمت خود می‌کشانند.

تماشای منظره‌های طبیعی اطراف آبشارها در جاده سنت‌پل که یک مکان زیارتی مهم برای مسیحیان است، برای کسانی که می‌خواهند پیاده‌روی کنند، بسیار لذت‌بخش است.

آنتالیا بدون شک بهترین شهر کشور ترکیه از نظر داشتن آبشار های فوق العاده زیبا می باشد، در صفحه آبشار های آنتالیا به معرفی 7 آبشار محبوب این استان پرداخته ایم.

خلیج‌های اطراف سواحل فاسلیس

خلیج‌های اطراف سواحل فاسلیس Phaselis

در بخش ساحلی پارک ملی ساحلی بی‌داغلری (Beydağları) شهر باستانی فاسلیس (-> شهرهای باستانی آنتالیا) قرار دارد که در اطراف آن سه خلیج وجود دارند که بندر شمالی، بندر نظامی و بندر جنوبی شهر باستانی را تشکیل می‌دهند. وقتی وارد منطقه باستانی شهر می‌شوید، اولین خلیج سمت چپ در مقابل شماست، در پشت قنات‌ها خلیج کوچک‌تر قرار دارد که بسیار زیباست.

می‌توانید از داخل شهر باستانی یا با دنبال کردن تابلوی «سواحل» در سمت راست به سومین خلیج که از همه بزرگ‌تر است برسید. این مکان یکی از پرطرفدارترین مکان‌های قایق‌های مسافرتی است. در هر سه خلیج، ویرانه‌های ساحلی و باستانی زیبایی وجود دارند که شما را به سفر در دل تاریخ می‌برند.

خلیج‌های فاسلیس با منظره دریای مدیترانه‌ای تمیز، شفاف و عمیق در میان درختان کاج قرمز و تصویر شگفت‌انگیز سبز و آبی متصل به سنگریزه‌ها شما را به دنیای دیگری می‌برند. شنا در این بندرگاه‌ها، خلیج‌ها و سواحل باستانی که با تاریخ در هم تنیده شده‌اند، لذت متفاوتی دارد.

فوک‌های مدیترانه‌ای به‌ندرت در این سواحل یافت می‌شوند. این مکان زیبا در 59 کیلومتری آنتالیا و 29 کیلومتری المپوس قرار دارد.
برای دیدن این شهر باستانی باید هزینه ورودی پرداخت کنید. سرویس بهداشتی و امکانات پیک‌نیک در این منطقه وجود دارد. شما می‌توانید با اتوبوس‌های کمر به شهر ساحلی فاسلیس بروید.

خلیج دلیک دنیز در آنتالیا

خلیج دلیک دنیز Delik Deniz

در دلیک‌ دنیز، زیبایی‌های طبیعی و تاریخی در هم تنیده شده‌اند. این خلیج با طبیعت باشکوه و دریای فیروزه‌ای تمیز، گردشگران را مجذوب خود می‌کند. این مکان زیبا تقریباً 200 کیلومتر با مرکز آنتالیا و تنها 35 دقیقه با فرودگاه آلانیا فاصله دارد.

دلیک‌ دنیز با مسیری پرشیب و خاکی با باغ‌های موز احاطه شده است. این مکان به این دلیل خلیج کینگ نامیده می‌شود که پادشاه آنتیوخوس اول در زمان‌های قدیم در اینجا شنا می‌کرده است. همچنین دلیک دنیز نام خود را از سنگ سوراخ غول‌پیکر داخل دریای این منطقه گرفته است. این خلج دارای آب شیرین طبیعی است و امکان دوش گرفتن و سرویس بهداشتی هم در آن وجود دارد.

خلیج دلیک دنیز کرال، واقع در منطقه مدیترانه، یک خلیج شگفت‌انگیز طبیعی با منظره‌ای باشکوه است و 67 کیلومتر از آلانیا فاصله دارد. در این منطقه می‌توانید بقایای آثار تاریخی را مشاهده کنید.

خلیج چیرالی در آنتالیا

خلیج چیرالی Çıralı Köyü

خلیج چیرالی، واقع در دامنه کوه المپ، یک خلیج معمولی مدیترانه‌ای با پوشش گیاهی سرسبز و دریای آبی عمیق است. شک نکنید در این منطقه احاطه‌شده با باغ‌های پرتقال آرامشی وصف‌ناپذیر را تجربه خواهید کرد.

اگر فرصت داشتید شب در این مکان زیبا بمانید، حتماً به ساحل بروید و از تماشای درخشش آسمان لذت ببرید. ( -> دیگر مناطق کمپینگ در آنتالیا)

خلیج چاکیرلار و گیک‌بایری

خلیج چاکیرلار و گیک‌بایری Çakırlar ve Geyikbayırı Köyü

چاکیرلار با رنگارنگ‌ترین بازار روستایی آنتالیا و فروشگاه‌های سنتی صبحانه یکی از زیباترین صبح‌های آنتالیایی را برای شما می‌سازد. پس از صرف یک صبحانه مقوی با مرباها و پنکیک‌های خانگی در چاکیرلار، می‌توانید برای ناهار از مرکز پرورش ماهی قزل‌آلا در روستای گیک‌بایری دیدن کنید و یک روز خوشمزه در این خلیج زیبا داشته باشید.

توجه  داشته باشید که خلیج چاکیرلار در برخی از فصول سال به بهترین و زیباترین حالت خود نمایان می شود، برای اطلاع دقیق از اینکه چه زمانی برای سفر به آنتالیا مناسب است تا بتوانید این خلیج را در زیباترین حالت خود ببینید، به صفحه بهترین زمان سفر به آنتالیا مراجعه کنید.

خلیج اوچولوک

خلیج اوچولوک Üçoluk Köyü

اوچولوک در کنیالتی، در دامنه کوه‌های توروس به فلات زیبایش مشهور است. فلات نزدیک روستای اوچولوک که ترجیح مردم محلی برای گذراندن ماه‌های گرم تابستان است، مکانی عالی برای کمپ‌زدن به شمار می‌آید.

خلیج اورمانا

خلیج اورمانا Ormana Köyü

در سفر از مرکز شهر آنتالیا به سمت کوه‌های توروس می‌توانید به خلیج روستای اورمانا برسید که یکی از زیباترین مکان‌هایی است که می‌توانید تعطیلاتی به‌یادماندنی در طبیعت دست‌نخورده آن داشته باشید. در سفر به آنتالیا حتماً باید غار آلتین‌بشک و دشت عینف را ببینید که به روستای اورمانا بسیار نزدیک هستند.خلیج آدرسان

خلیج آدرسان Adrasan Koyu – Kumluca

این خلیج شگفت‌انگیز طبیعی تقریباً 2 کیلومتر ساحل شنی و دریای درخشان دارد. کوه‌های اطراف خلیج پوشیده از جنگل است. هاستل‌ها، سواحل پولی و رایگان و مکان‌های خوردن و نوشیدن در خلیج وجود دارد. آدرسان یکی از ایستگاه‌های مهم و زیبا در مسیر پیاده‌روی لیکیا، یکی از معروف‌ترین مسیرهای پیاده‌روی جهان است.

این خلیج 30 کیلومتر تا منطقه کومولجا، 95 کیلومتر تا مرکز شهر آنتالیا و 55 کیلومتر تا منطقه کمر فاصله دارد. مردم آدرسان که قبلاً چاووشکوی نامیده می‌شد، به ماهیگیری علاقه دارند و از گردشگران به خوبی استقبال می‌کنند.

خلیج آدرسان در سال‌های اخیر به یکی از مهم‌ترین مراکز تورهای قایق در ترکیه تبدیل شده است و از این نظر با سواحل مالدیو مقایسه می‌شود. خلیج آدرسان در منطقه کومولجا (Kumluca) قرار دارد و مینی‌بوس‌های کمر از آن می‌گذرند.

خلیج آندریا دوریا

خلیج آندریا دوریا Andrea Doria Koyu

خلیج آندریا دوریا در منطقه دمره (Demre) در نزدیکی فنیکه قرار دارد. این خلیج زیبا که با صخره‌ها و زیتون‌های وحشی احاطه شده است،‌ یکی از بهترین انتخاب‌ها برای قایق‌سواری محسوب می‌شود. خلیج آندریا دوریا با محیط طبیعی بکر زیبا و منحصربه‌فرد خود،‌ به خلیج رادیوفور هم معروف است.

در این نوشته به گوشه‌ای از زیبایی‌های طبیعی و تاریخ آنتالیا اشاره کردیم. پیشنهاد می‌کنیم در سفر به آنتالیا تماشای مناطق اطراف آنتالیا را از دست ندهید. در فاصله کمی از مرکز شهر با منظره‌های طبیعی و تاریخی شگفت‌انگیزی روبه‌رو خواهید شد که برای همیشه به شیرینی از آن‌ها یاد خواهید کرد.

برای علاقه‌مندان به تفریح‌ها و ورزش‌های طبیعت در هر فصل سال، گزینه‌های عالی در استان آنتالیا وجود دارند. گردشگران حرفه‌ای معمولاً سفر به این مناطق را به گشت‌وگذار در مرکز شهر ترجیح می‌دهند. مناطق اطراف آنتالیا، بهشت پنهان و کمتر شناخته‌شده این استان زیبا هستند.

ما در ایریت‌مگ در تلاشیم شما را به گوشه‌های ناشناخته آنتالیا ببریم و به شما کمک کنیم بهترین تجربه سفر به این شهر را داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم مطلب مربوط به زیبایی‌های ناشناخته آنتالیا را هم بخوانید تا با مکان‌های دیدنی کمتر شناخته‌شده نیز آشنا شوید -> زیبایی‌های ناشناخته آنتالیا
برای دریافت مشاوره در زمینه خدمات توریستی و مهاجرتی با مشاوران باتجربه ایریت‌گروپ تماس بگیرید. ایریت‌گروپ از شهر زیبای آنتالیا در تمام مراحل مهاجرت و سفر به آنتالیا در کنار شماست.

4/5

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب
شاخص
معرفی شهر آنتالیا
معرفی شهر آنتالیا دریچه‌ای به تاریخ و فرهنگ می‌گشاید و اطلاعات...
آب‌وهوای آنتالیا
آب‌وهوای آنتالیا
آب‌وهوای آنتالیا با داشتن انعطاف‌پذیری و اعتدال بسیار زیاد، شگفت‌انگیزترین...
همه چیز راجع به فرودگاه های آنتالیا
همه چیز راجع به فرودگاه های آنتالیا
برای دانستن همه چیز راجع به فرودگاه های آنتالیا، چمدان برمی‌داریم...
حمل‌ونقل عمومی آنتالیا
حمل‌ونقل عمومی آنتالیا
حمل‌ونقل عمومی آنتالیا یکی از کارآمدترین سیستم‌های خدمات شهری...
آخرین اخبار
جشنواره تعاونی های زنان آنتالیا
شهرداری کپز آنتالیا، خود را برای دومین جشنواره تعاونی‌های بانوان آماده می‌شود
بازگشایی «کتابخانه جنگلی» در منطقه کپز آنتالیا
بازگشایی «کتابخانه جنگلی» در منطقه کپز آنتالیا
تیم پاکسازی زیر آب در موراتپاشا تاسیس شده است
آغاز فعالیت تیم پاکسازی زیر آب در منطقه مورات‌پاشا آنتالیا
آذربایجان و ملودی های ترکی در آنتالیا
آهنگ آذربایجان و ترکیه در آنتالیا طنین‌انداز می‌شود