مجله دانستنی‌ها
و اخبار آنتالیا

معرفی 7 زمین‌ گلف در آنتالیا

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 10 دقیقه
گلف در آنتالیا
زمان مطالعه: 10 دقیقه
پربازدیدترین
IMG_20220803_133302_724
شناسایی پنج بیمار مبتلا به آبله میمون در ترکیه
وزیر بهداشت ترکیه از ابتلای 5 نفر به آبله میمون در ترکیه خبر داد.
استان آنتالیا با آب و هوای معتدل و طبیعت زیبایش هر سال میزبان میلیون‌ها توریست است که صرفاً برای گذران تعطیلات و اوقات خوش در زمین‌های گلف آنتالیا به این منطقه سفر می‌کنند.

ورزش گلف در آنتالیا یکی از مهم‌ترین هدف‌های سفر توریستی به ترکیه از سراسر جهان است. استان آنتالیا با آب و هوای معتدل و طبیعت زیبا هر سال میزبان میلیون‌ها توریست است که صرفاً برای گذران تعطیلات و اوقات خوش در زمین‌های گلف آنتالیا به این منطقه سفر می‌کنند. در آنتالیا در هر 12 ماه سال امکان بازی گلف وجود دارد.

منطقۀ بلک در 30 کیلومتری شرق آنتالیا یکی از آرام‌ترین و زیباترین بخش‌های استان آنتالیا است که بعضی از لوکس‌ترین و گران‌قیمت‌ترین هتل‌های آنتالیا هم در آن قرار دارند. هتل‌های پنج‌ستارۀ منطقۀ بلک هر سال میزبان افراد سرشناس در تمام زمینه‌های ورزشی و فرهنگی و هنری از سراسر جهان هستند.

این منطقه به زمین‌های گلف در حد استانداردهای جهانی معروف است. امکانات این زمین‌های گلف باعث جذب توریست‌ها به‌ویژه از کشورهای روسیه و انگلستان می‌شود. قبل از اینکه زمین‌های گلف آنتالیا را به شما معرفی کنیم، می‌خواهیم کمی از ورزش گلف و پیشینۀ آن برای شما بگوییم. اگر تا امروز ورزش گلف در آنتالیا را امتحان نکرده‌اید ممکن است این مطالب برای شروع این تجربۀ جالب به شما کمک کند.

زمین گلف در آنتالیا

ورزش گلف چیست و از کجا شروع شده است؟

گلف از جمله وزش‌های فضای آزاد است که برای هر گروه سنی مناسب است و از قدیم یک ورزش خانوادگی محسوب می‌شود. گلف از زبان گویش محلی و قدیمی اسکاتلندی  Golve و Goff گرفته شده که در حقیقت از کلمۀ آلمانی قرون وسطایی Kolf مشتق شده است. اصطلاح kolf به معنای Club یا باشگاه است. در قرن 16 کلمۀ گلف به صورت بین‌المللی برای این بازی تصویب شد.

در ورزش گلف، بازیکنان به‌صورت فردی یا تیمی با چوب‌های مخصوص توپ کوچکی را داخل سوراخی که هدف گرفته‌اند می‌اندازند. این پرتاب باید بر اساس قوانین مشخص و از فاصلۀ خاص با یک یا چند ضربۀ پیاپی انجام شود.

زمین گلف حدود 30 تا 40 هزار مترمربع وسعت و زمین استاندارد گلف 18 سوراخ دارد. فاصلۀ سوراخ‌ها از نقطۀ شروع و از یکدیگر متفاوت و معمولاً بین 100 تا 600 یارد قابل تغییر هستند. در این فواصل موانع گوناگونی مانند موانع آبی، شنزار و چمنزارهای بلند و پرپشت قرار دارد.

ورزش گلف به تجهیزات و کفش خاص نیاز دارد که عبارت‌اند از: 14 کلاپ (چوب گلف) که هر کدام از اين کلاپ‌ها یک برد دارند و داخل کیفی به نام «بک گلف» قرار می‌گیرند و کفش مخصوص میخ‌دار که موقع ضربه‌زدن پای بازیکن نچرخد. لباس گلف هم از جنس خاص و به شکل خاصی است که بدن بازیکن در آن راحت باشد.

انواع ورزش گلف به سه دسته تقسیم می‌شود: بک‌سوئینگ یا عقب بردن کلاپ، بک سوئینگ یا بالابردن کلاپ، دان سوئینگ یا پائین آوردن کلاپ.

ورزش گلف

تاریخچۀ ورزش گلف

می‌توان گفت شروع ورزش گلف از کشور اسکاتلند بوده است. این ورزش از قرن 15 میلادی تا امروز به همین شکل انجام می‌شود. اولین باشگاه‌های گلف در اسکاتلند راه‌اندازی شده‌اند و اسکاتلندی‌ها از قدیم به این ورزش علاقه داشتند. اولین نشانه‌های بازی گلف در زمان شاه جیمز دوم، پادشاه اسکاتلند، دیده شد. در حالی که او در سال 1475 دو ورزش گلف و فوتبال را به این دلیل که تیراندازان از از آمادگی رزمی دور می‌کرد، ممنوع کرده بود!

در سال‌های بعد هم این این قانون تحریم ادامه پیدا کرد اما این بازی به حیات خود در اسکاتلند ادامه داد و در کشورهای اطراف هم توسعه پیدا کرد. در سال 1744 وقتی که اولین قوانین رسمی گلف در ادینبورگ نوشته شد این ورزش به‌صورت یک رشتۀ ورزشی درآمد و مورد استقبال مردم قرار گرفت.

نخستین باشگاه رسمی گلف جهان در سال 1754 در سنت‌اندروز اسکاتلند راه‌اندازی شد. می‌توان گفت آلمانی‌ها و اسکاتلندی‌ها هر دو در رواج این ورزش در جهان نقش مهمی داشته‌اند اما شروع این ورزش به اسم اسکاتلندی‌ها تمام شده است. اسکاتلندی‌ها در واقع خود را شروع‌کنندۀ ورزش گلف می‌دانند اما شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد این بازی یا چیزی شبیه به آن در کشورهای فرانسه، آلمان و لوکزامبورگ و بلژیک هم وجود داشته است. همچنین در قرن هجدهم در آلمان چیزی شبیه به این بازی اما روی یخ انجام می‌شده است.

ورزش گلف از ابتدا ورزشی مخصوص اعیان، پادشاهان و ثروتمندان بود اما کم‌کم با توسعۀ زمین‌های گلف و تجهیزات آن در سراسر جهان به یک ورزش عمومی تبدیل شد. با این حال این ورزش هنوز هم یک ورزش گران‌قیمت محسوب می‌شود و مخصوص طبقۀ خاصی از جامعه است.

به همین دلیل کشورهایی مانند ترکیه که طبیعت و فضای مناسب برای بازی گلف را در اختیار دارند به‌صورت جدی برای جذب توریست برای این ورزش سرمایه‌گذاری می‌کنند.

زمین‌های گلف در آنتالیا، منطقۀ بلک

ورزش گلف در ترکیه در اواخر قرن 18 آغاز شد و تا سال 2010 به سرعت در این کشور توسعه یافت. این ورزش برای ترکیه سالانه 500 میلیون یورو درآمد دارد و یکی از مهم‌ترین اهداف توریست‌ها برای سفر به ترکیه محسوب می‌شود.

بلک آنتالیا، بهشت گلف‌بازان

منطقۀ بلک یکی از شناخته‌شده‌ترین مناطق توریستی کشور ترکیه است. این منطقه با طبیعت زیبا، ساحل آرام و هتل‌های لوکس 5 ستاره هر سال نظر بسیاری از توریست‌ها را از سراسر جهان جلب می‌کند. در این منطقه می‌توانید در کنار ساحل‌های اختصاصی هتلی که در آن اقامت دارید یا ساحل‌های عمومی آفتاب بگیرید و شنا کنید. همچنین می‌توانید از امکانات رفتینگ، غواصی و انواع ورزش‌ها و تفریح‌های آبی لذت ببرید.

اما مهم‌ترین مزیت منطقۀ توریستی بلک، زمین‌های پهناور و زیبای گلف آن است که مطابق با استانداردهای جهانی ساخته شده‌اند. دولت ترکیه به‌طور اختصاصی برای جذب گلف‌بازان از سراسر جهان در این منطقه سرمایه‌گذاری عظیمی کرده است. به همین دلیل آنتالیا یکی از مهم‌ترین مقصدهای گلف‌بازان جهان محسوب می‌شود و در تمام فصل‌های سال میزبان توریست‌های گلف‌باز است.

در منطقۀ بلک زمین‌های گلف پیشرفته و زیبا متعلق به هتل‌های لوکس و گران‌قیمتی هستند که با تمام امکانات هتل‌های پنج‌ستاره از مهمانان پذیرایی می‌کنند. در واقع یکی از دلایل استقبال چشمگیر توریست‌ها از بازی گلف در این منطقه استفاده از امکانات این هتل‌ها و اقامت در آن‌‎هاست.

در اینجا می‌خواهیم چند هتل معروف منطقۀ بلک و زمین‌های گلف آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

1. مکس‌رویال ریزورت گلف   Maxx Royal Belek Golf Resort

مکس‌رویال ریزورت که یکی از بزرگ‌ترین و لوکس‌ترین هتل‌های آنتالیاست، یکی از جاه‌طلبانه‌ترین، باشکوه‌ترین و بزرگ‌ترین تأسیسات گلف در منطقۀ بلک محسوب می‌شود و معتبرترین و باکیفیت‌ترین تجهیزات گلف در سراسر جهان را دارد. این مجموعه را کالین مونت‌گومری، یکی از بهترین گلف‌بازان جهان با کیفیتی منحصربه‌فرد طراحی کرده است.

2. رگنیوم کاریا Regnum Carya

رگنیوم اولین باشگاه گلف کلاسیک ترکیه با معماری سنتی انگلیسی است. باشگاه گلف کاریا و زمین گلف قهرمانی را معماران زمین گلف تامسون پرت ولاب طراحی کرده‌اند و پیتر تامسون، قهرمان پنج دورۀ مسابقات آزاد بریتانیا آن را تأسیس کرده است.

باشگاه گلف کاریا در نشریه‌های معتبر یکی از 100 باشگاه گلف برتر جهان شناخته شده است و یکی از خاص‌ترین باشگاه‌های گلف ترکیه است. رگنیوم یکی از معدود باشگاه‌هایی در ترکیه محسوب می‌شود که حق برگزاری مسابقات بین‌المللی 18 سوراخه را دارد. مزیت دیگر این مجموعه این است که امکان بازی گلف در شب را هم به توریست‌ها ارائه می‌دهد.

رگنیوم کاریا در بلک آنتالیا

3. الماس کورنلیا Cornelia Diamond

آکادمی آموزشی، باشگاه گلف و هتل‌های کورنلیا گلف‌انداسپا با همراهی دیوید لیدبیتر و مربیان واجد شرایط آکادمی گلف لیدبتر (Leadbetter Golf Academy) افتتاح شد. هتل‌های کورنلیا با تیم حرفه‌ای و زمین‌بازی باکیفیت خود توجه توریست‌ها را به خود جلب می‌کند.

الماس کورنلیا در بلک آنتالیا

4. گلوریا گلف ریزورت Gloria Golf Resort

آکادمی گلف گلوریا بزرگ‌ترین مرکز آموزش گلف در ترکیه است. این مرکز با برنامه‌های آموزشی انفرادی، گروهی و خصوصی با تیمی بسیار حرفه‌ای خدمات آموزشی باکیفیت را ارائه و یک فرصت آموزشی منحصربه‌فرد را برای متقاضیان آموزش حرفه‌ای گلف فراهم می‌کند.

5. هتل گلف سیرنه بلک Sirene Belek Golf Hotel

در هتل سیرنه آبی پرزرق‌وبرق دریا و کاج‌های پسته‌ای زیبا شما را به تماشای زیباترین جلوه‌های طبیعت دعوت می‌کنند. این هتل یکی از زیباترین مراکز گردشگری کشور ترکیه است. جادوی بافت طبیعی و خط ساحلی و طراحی منحصربه‌فرد این مرکز نشان‌دهندۀ اهمیت فوق‌العاده‌ای است که به مهمانان این هتل داده می‌شود. معماری مدرن با ساختار گیاهی طبیعی، راحتی، وسعت، فضاهای وسیع و آرام از ویژگی‌های قابل توجه این هتل و مرکز بازی گلف در منطقۀ بلک آنتالیا است.

6. ریزورت گلف کایا پالازو Kaya Palazzo Golf Resort

باشگاه گلف کایا ایگلز یک مرکز گلف بسیار برجسته در بلک آنتالیا است. در این مرکز کیفیت، اعتبار و صمیمیت گرد هم آمده‌اند و بهترین تجربۀ اقامت و بازی گلف به مهمانان ارائه می‌شود. طراحی این هتل نوعی معماری موضوعی با امضای دیوید جونز طراح مشهور بین‌المللی است. این باشگاه قدرت خود را با تجربۀ باشگاه گلف خیریۀ ایگلز، معتبرترین باشگاه گلف اروپا، انتخاب شمارۀ یک علاقه‌مندان به گلف جهان، ترکیب کرده است.

ریزورت گلف کایا پالازو

7. باشگاه گلف سوئنو Sueno Golf Club

باشگاه گلف سوئنو یک باشگاه گلف کلاسیک به شمار می‌رود که به سرعت در دنیای گلف در حال رشد است و توجه دوستداران گلف داخلی و خارجی را به خود جلب می‌کند. این مرکز با توجه به آب‌وهوای معتدل منطقۀ بلک آنتالیا، به بهشت گلف تبدیل شده و میزبان بی‌نظیری برای مهمانان خود، مسابقات محلی، ملی و بین‌المللی در طول فصل طولانی گلف است. زمین گلف این مرکز در منطقه‌ای با دریاچه‌ها و درختان کاج ایجاد شده و از دو زمین مجزا با مجموع 36 سوراخ تشکیل شده و با ساختمان هتل ترکیب شده است.

باشگاه گلف سوئنو در بلک آنتالیا

گلف یکی از مفرح‌ترین و لوکس‌ترین ورزش‌های جهان است که علاقه‌مندان بسیاری دارد. اگر شما هم کنجکاو هستید که این ورزش را تجربه کنید و از یک اقامت لذت‌بخش در منطقۀ زیبای بلک بهره ببرید می‌توانید برای رزو هتل در هتل‌های لوکس و پنج‌ستارۀ بلک اقدام کنید. اگر هم اهل این ورزش هستید و تا امروز زمین‌های گلف آنتالیا را تجربه نکرده‌اید سفر به آنتالیا و لذت‌بردن از زیبایی‌های این شهر توریستی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

در صورتی به سفر به این شهر علاقه مند هستید به شما پیشنهاد میکنیم که صفحه جاهای دیدنی آنتالیا رو مطالعه کنید تا در مورد بهترین مکان های تفریحی استان بیشتر بدانید.

4/5

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب
IMG_20220803_133302_724
شناسایی پنج بیمار مبتلا به آبله میمون در ترکیه
وزیر بهداشت ترکیه از ابتلای 5 نفر به آبله میمون در ترکیه خبر...
8f48a2b1059d801183bba80422485c70
کارگاه‌های تئاتر رایگان در آنتالیا
کارگاه رایگان تئاتر در آنتالیا برگزار می‌شود.
شاخص
معرفی شهر آنتالیا
معرفی شهر آنتالیا دریچه‌ای به تاریخ و فرهنگ می‌گشاید و اطلاعات...
آب‌وهوای آنتالیا
آب‌وهوای آنتالیا
آب‌وهوای آنتالیا با داشتن انعطاف‌پذیری و اعتدال بسیار زیاد، شگفت‌انگیزترین...
آخرین اخبار
IMG_20220806_110849_124
اعمال محدودیت‌های نظارتی برای آنلاین‌ شاپ‌های ایرانی
IMG_20220806_105934_479
بارش شهابی در آسمان ترکیه
IMG_20220806_105338_110
اولین اتوبوس برقی آنتالیا به زودی به ناوگان شهری می‌پیوندد
IMG_20220804_164554_419
افزایش پروازها از روسیه به آنتالیا